Liftillä matkaan..

Ritu rinkkailija

olen ajatellut liftailla ympäri suomee tän kesän 2kk..olen iältäni jo 40 v ja nainen.Itse olen liftannut paljon ja mitään turvallisuus riskiä ei ole kun vain yhden kerran sattui että kuski käsitti että maksan seksillä matkan..no,tilanteesta selvittiin..ja matka jatkui.
Suuntana lappi ja kullankimallus.--ehkä nähdään

3

551

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuulitukka

      samanikäinen onkin etsiskellyt matkakaveria..jonnekkin. Ei ehkä enää tänä kesänä onnistu eikä kahta kk:tta, mutta pari viikkoo ja noin. Ei ole lapset esteenä eikä muutkaan. Kaikilla on jo lapset, ei voi lähteä yhtään minnekkään..valmismatkoille sukulaisten luo kyllä..Ilmottele jos kuulostaa kivalta :)

    • matkalle 31.7

      olenlähdössä lomalle 31.7 ja suuntana on mitä suurimmalla toden näköisyydellä lappi.itse olen 44v ja juuri kesällä leskeksi jäänyt mies henkilö jos kyyti kiinnostaa ota yhteyttä ja sovitaan kyydistä.ajattelin olla reissussa noin 2 viikkoa jonka jälkeen palaan taas eteläiselle pallon puoliskolle.että näin!matka suunatautuu tuolta itä rajan puolelta ylöspäin kohti lappia.

    • ööhöhööö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      394
      1056
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      325
      1035
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      82
      797
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      772
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      666
    8. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      651
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      650
    Aihe