Onkohan kyseessä ristikkäisallergia:
Minulla ei lapsena eikä teininä ollut mitään allergioita,mutta siitepölyallergia puhkesi parikymppisenä.Nyt taas parin vuoden ajan jotkut ruoka-aineet(lähinnä tomaatti ja sitrushedelmät)ovat aiheuttaneet allergiaoireita,mutta siitepölyallergia ei ole enää niin paha.Voiko allergian aiheuttaja vaihdella noin?Ruoka-aineistakaan oireita ei tule oikeastaan kuin talvella,muulloin voin syödä melkein mitä vaan.
Siitepölyallergiasta
ruoka-allergiaksi??
1
229
Vastaukset
- koivuallergikko, jolla rist...
Mulla on käynyt noin eli ennen söin esim. tomaattia aina, myös siitepölyaikaan. Nyt en enää uskaltaisi tehdä niin. Ja ihan aikuisikänä on monet ruoka-allergiat "putkahtaneet" esiin, joita mulla ei esim. murrosikäisenä vielä ollut. Enkä tietty ole nyt uskaltanut monia ruokia kokeilla pitkään aikaan, kun ne aiheuttivat joskus oireita. Mutta mulla siis on muuttunut allergiat ihan aikuisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233