Mihin keskipohjalaiset on siirretty

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/11/583126

Keski-Pohjanmaan keskussairaala on enemmän kuin puoliksi tyhjä potilassiirtojen jäljiltä. Leikkauspotilasta hiljentyneet käytävät hirvittävät.
2414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osa saapaskukkulalle, toiset koteihinsa!

Äänestä

Kotiinpa tietenkin lähdetään, suotta sitä sairaalassa makoilemaan pitkiä aikoja. Keskussairaalassa on niin hyvin onnistunut ainakin minun leikkuut että mieli on heti kotiinpäin kun siihen on mahdollista. Osasto 7 olen ollut useita eri toimenpiteitä varten ja siellä on kallista makoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairaalasta kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/11/583126

Keski-Pohjanmaan keskussairaala on enemmän kuin puoliksi tyhjä potilassiirtojen jäljiltä. Leikkauspotilasta hiljentyneet käytävät hirvittävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu