mitä teen kun gerbiilin korvasta tulee verta.voiks se olla pelkkä korvatulehdus vai onko se jokin vakava sairaus.verta ei tuu iiiihan hirveest mut silti se näkyy inhottavast terran lasiseinien läpi!!!eli vastaulkaa pliis!!!
Vastakkaaa!!!Pliis!!!Apuu!!
7
624
Vastaukset
- Amssu
Älä rupea kyselemään netistä aupua jossa vo kestää viikkoja vastauksiin! Gerbiili pitää viedä eläinlääkäriin. Ennenkuin varailet aikoja tarkasta gerbun korva onko sen kaveri purrut korvaa. Jos vert tulee korvan sisältä "käytävästä" kannattaa varata aika eläinlääkärillä.
Toivottavasti ei ole mitään hurjan vakavaa. - mur mur
Se ei ole verta vaan gerbun rauhasista erittyvää punaista rauhasnestettä. Voi tulla silmistäkin "punaista rähmää" ja nenästä.
Lämmintä vettä vanupuikkoon ja putsauspuuhiin.- gebrili11
olen samaa mieltä mur murn kanssa! mut kannattaa kyllä viedä lääkäriin etti netti sivuilta apua!
- gebruli11
kannattaa rekistöityä gerbiili info n sieltä löytyy moneen apua kanskii!!!!!!!!!!
- moooi:DD
Minullakin on gerbiili ja siltä tulee myös jotain punaista korvasta. Sitä ei ole kukaan ainakaan purrut!
- tuittuliinuli
Mulla on 2.v gerbiili jolla oli välikorvantulehdus viimesyksynä. Nyt sillä tulee korvasta mätää...
- eitajuunäitäidiootteja
kattele ja oottele rauhassa pari vuotta ja kysele välillä täältä apua. Jos se ei vuoteen nouse ylös ni se vaan nukkuu...
VIE SE LÄÄKÄRIIN IDIOOTTI!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693205
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541849Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471789Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591664- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3401491Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811349The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581122
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251105