käsitys sulla on?
Nakuina vai nutussa,
kyselee törppö-tane.
Nakuina vai nutussa,
kyselee törppö-tane.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
uuvet verkkarit taivasmatkalleen?
Että siksi kyssyy.
En kyllä ossaa neuvoo,
ehotan kääntyyn ylipappin puoleen.
että se on iso oltermanni.
Jota saa iliman järsiä aevan nakuna.
ITTESSÄMME.VOIDAANHAN TUO OMA ELÄMÄ SAADA AIKA PIAN HELVETIKSI HYVINKIN PIENILLÄ TEKEMISILLÄ TAI TEKEMÄTTÄ JÄTTÄMISILLÄ.EI KAI PAHEMPAA HELVETTIA OLEKAAN KUIN ELÄMÄ ITSE HELVETILLISIMMILLÄÄN.ELÄMÄ VOI OLLA MYÖS TAIVAS JOS VAIN OSATTAS OLLA KILTIMPIA JA TEHDÄ TOISELLE SE JONKA HALUAISIN HÄNEN TEKEVÄN IHTELLEIN.ELÄMÄ ON KUIN TAVARATALO SAAT VALITA ITTE OSASTON.
itse kukin voi käyttäytymisellään vaikutta todella paljon moniin läheisiin, ei sit uskoiskaan. positiivisyys on yleensä hoopolassa in siinä kuin banaanitki elikkä banaani poskeen ja pipari toiseen.
helvetti oli Jeesuksen aikana kaatopaikka,joka sijaitsi Jerusalemin muurien ulkopuolella.Sieltä saattoi löytää kaikkien muiden jätteiden lisäksi kuolleitten pikkulasten ruumiita jne.Elikkä tosi karsea paikka.Jeesuksen puheet helvetistä pitäisi ymmärtää vertauskuvaksi.Siis helvetti on jo ollut maanpäällä.
taivas.
reikätaivvaaseen uskon.
Josta on heleppo kaikki konna-keputki tiputtaa
tunkioon.