Oletteko käyttäneet ABC:n lämmitysöljyä?
Tuntuisi nyt olevan halvinta kun saa vielä bonukset mutta laatu epäillyttää?
Hyvä laatuista lämmitysöljyä
6
983
Vastaukset
- hiiteen
laatuhöpinöinesi.
- ......
Kaikki lämmitysöljyt käytännössä Nesteen jalostamolta, joten laatu on samaa. TB tuo myös venäjältä polttoöljyä, joka prosessin alkeellisuuden takia kestää huomattavasti paremmin pakkasta kuin nesteen valmiste.
Jos säiliö sisätiloissa ja haluaa vähärikkistä, niin ei tuolla kylmänkestävyydellä mitään merkitystä. Katsoin juuri, että halvin kesälaatu TB:n sivuilla maksaa noin 0,70 eur, kun eräkoko 2500 litraa.- talviturkki
kun kyselin hintoja yhdestä paikasta niin heti kysyivät että "puhtaampaako" oli 3 snt kalliimpaa
kun "huonompi". Mutta tivaampa sitä tietoa ABC:ltä. - ....
talviturkki kirjoitti:
kun kyselin hintoja yhdestä paikasta niin heti kysyivät että "puhtaampaako" oli 3 snt kalliimpaa
kun "huonompi". Mutta tivaampa sitä tietoa ABC:ltä.Teboililla "puhtaampi" maksaa 1,8 snt enemmän. Rikkiä yhtä paljon, mutta sisältää jonkin lisäaineen, joka vähentää noen muodostumista ja päästöjä. Peruslöpö(kesälaatu) maksaa 0,7062 ja siis tuo puhtaampi mainitun summan enemmän.
- on aivan
.... kirjoitti:
Teboililla "puhtaampi" maksaa 1,8 snt enemmän. Rikkiä yhtä paljon, mutta sisältää jonkin lisäaineen, joka vähentää noen muodostumista ja päästöjä. Peruslöpö(kesälaatu) maksaa 0,7062 ja siis tuo puhtaampi mainitun summan enemmän.
sama, onko "puhtaampaa" vai muuta laatua. Mainosmiesten kikkoja nämä ovat ja sitä, että öljyntoimittaja saadaan näyttämään "ympäristöystävälliseltä".
- ViiskymppinenMummo
k-maatalous.fi ketjun liikkeestä ja oli tämän seutukunnan halvinta vaikka kallistahan se on joka tapauksessa. Kannatti kuitenkin soitella. Tienasin 195€... k-kaupan polttoöljyt vastaan prisman polttoöljyt, tilattu satsi oli 1500L.
ABC:n polttoaineista olen kuullut nurinoita. Autoilijat ei aina tykkää kun ilmenee erilaisia esim. polttoaineensyöttöongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648