Oinas ja Leijona

oinasakka

Täällä kysellään mikä tähtimerkki sopisi oinaalle parhaiten.Ehdottomasti se on leijona.Itselläni minulla on aviomiehenä leijona mies ja se suhde toimii kyllä loistavasti.Vaikkakin oinas aina rynnii kaikista ovista ensin ja luulee olevansa aina oikeassa,leijona hymyilee vain lempeästi paljastaen kuitenkin aika vaarallisen näköiset hampaansa.Tylsää meillä ei vielä ole ollut koskaan ,vaikka 10 vuotta yhteiseloa jo takana,huumoria riittää puolin ja toisin.Meillä riidellään suhteellisen harvoin ja silloinkin melkein rahasta koska leijona on melko pihi tyyppi silloin kun rahankäyttö ei palvele hänen tarkoitusperiään.Seksi on molempia tyydyttävää.Niin erinlaisia mutta kuitenkin niin samanlaisia.Paras ystävättäreni on muuten myös leijona.Tietenkin ihmisissä on eroja edustipa mitä tähtimerkkiä hyvänsä mutta näin meillä menee ja halusin kertoa sen tännekkin.

4

967

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sk83

      leijonasi kanssa, minä menetin omani jo 7 vuotta sitten ja silti haikailen.

      Rakastettiin enemmän kuin ikinä mitään, intohimoa riitti ja oltiin täydellisiä toisillemme, mutta eräitä asioita ei voinut muuttaa, joten meillä ei ollut minkäänlaisia mahdollisuuksia selvitä.

      Molemmat oltiin niin tulisieluja kuin vain voitiin olla.

      Pitäisi jo ehkä päästää irti, mutta en halua ikinä unohtaa eräitä hetkiä.

      • oinasakka

        Ymmärrän hyvin,luultavasti itsekkin haikailisin menneitä jos menettäisin oman jellonani tai ystävättäreni.Yritän pitää kaksin käsin molemmista kiinni = )Toki ketään ei voi väkisin pitää,mutta aina täytyy toivoa että onni kestää.


    • kokemusta on

      sama meillä niin erinlaisia,mutta niin yhteen sopivia.ja leijona on meilläkin pihiii.mutta hyvä näin,turvallista on.

    • Oik

      Leijonamieheni pistää rahaa omiin harrastuksiinsa runsaasti ja on menossa aina joko metsällä tai työporukoissa. Akka voi kuljeksia itsekseen. Tulta ja tappuraa ei suhteesta puutu. Kuka haluaa mitäkin kumppaniltaa, se on jokaisen itsensä ratkaistava, mut kevyempäääkin voisi olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe