Roimat korotukset tulivat mutta miten käy kuntien. Mitä mieltä olette? Käykö sairaalaväelle parinvuoden kuluessa kuin paperimiehille Kemissä tänä syksynä? Mistä kunnat repivät rahat korotuksiin?
Miten käy peruspalveluiden?
yth
5330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olee se varma.veronmaksajat maksaa,hoitohenkilökuntaa vähennetään entisestään,työpaikoilla tulehtuu tilanteet hoitohenkilökunnan kesken.Paskat kuivuu edelleen liikuntakyvyttömien persiiseen.
Paperimies kun sai jotain korotuksia ei siinä tarvinnu veronmaksajien kuvetta kaivaa, yksityiset enimmäkseen niille palkkaa maksaa ja he(paperityönekiät siis veroja maksavat)kustantavat omalta osaltaan näitä sotumenoja,,niin kuin kaikki muutkin työntekijäryhmät,vaan on yksi työntekijäryhmä saannut ansiotonta negatiivita arvostelua liian paljon osakseen. Kannatti saikkujen verrata palkkoja aikoinaan papruihin.Kehnosti teille käy loppumetreillä.
Kannatan: Iloitkaa vielä kun hyvälle tuntuu.
ONNEA VAAN JA JAKSAMISTA
"Paskat kuivuu edelleen liikuntakyvyttömien persiiseen..."
Työn tehostamis ideoita: Voisihan ne paperimiehetkin tehdä itsensä taas tarpeellisiksi, ettei kuivu paskat persiisiin.
kuin koskaan historian aikana ja väitetään että ei ole rahaa. Täytyy vain järjestää se rahan kohdentaminen uudelleen. Ensimmäisenä voitais vähentää poliittisia suojatyöpaikkoja päättävissä elimissä.
Kunhan laskusuhdanne pääsee oikein vauhtiin niin syntyy monenlaisia ongelmia. Otetaan sieltä missä on suuret rahavirrat ja laitetaan ne kaikenmaailman lamakuprujen, velkojen maksun ja budjettivajeiden tukkeeksi.
Alas on ajettu 15 vuotta.