Ja rasismi ei ole sama, kaikista kiihkeämielisimmät rasistit löytyy maahantuoduista muslimeista,
Kurdi ei siedä Turkkilainen ja toisinpäin Shiiat ja Sunnit, Turkkilaiset ja Armenialaiset, Tšetšeenit ja Venäläiset jne. , sitten on Muslimit ja valtaväestö, voi voi jos muslimityttö haksahtaa suomalaiseen poikaan, mikä painostus syntyy tyttöä kohtaan perheestä ja muslimiyhteisöstä.
Ehkä olisi syytä suunnatta suvaitsevaisuusopit muslimeihin valtaväestön sijaan.
Kansalaismielisyys
4
297
Vastaukset
- Kansallinen
Jussi Halla-aho, Teemu Lahtinen, Olavi Mäenpää ja muut ovat puhuneet kansallisvaltion säilyttämisen tärkeydestä. Muunlainen yhteiskuntapohja ei yksinkertaisesti toimi. Monikulttuurisuus on tuhoisa erehdys jota ei saa tuoda Suomeen. Me kaikki varmaan olemme jo tietoisia siitä mitä Ruotsissa on tapahtumassa.
- sosialismi on ongelma
kansallisvaltio. Se on aivan eri asia kuin rodullinen ja kulttuurillinen homogeenisuus. Ruotsin valtion koko suhteessa bruttokansantuotteeseen on länsimaiden suurin. Se on siis maailman sosialistisin kansallisvaltio.
Sosiaaliturva houkuttelee mamuja kuin paska kärpäsiä. Hankkiutukaa eroon sosialismista, niin pääsette eroon myös loisista.
- liittovaltion loppuko?
Valloonit ja flaamit pitänevät yllä ikuista kielisotaansa.Siksi Belgiasta on jämähtänyt liki natsismin asteelle. Tyhjäpäisten vouhkaajien maasta ei tule oikeastaan mitään hyvää.Siellähän se EU majailee-Suomalaisten veronmaksajien varoilla tuetun valtion piäkaapunkisa
Kieliriidat, vaan kokonaan eri neuvotellunkulttuuri, Ranskankieliset neuvotellevat ja Flaamit
hyväksyy, vähän sama kuin Suomi ja Venäjä niissäkin Suomen osa on vain hampaaton hyväksyvä osapuoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭2078401Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.124360Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa1063829"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1373712Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892991Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1622678Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522512- 1522211
- 741696
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a671482
