Kun tilaa favopticista lasit niin riittääkö että lähettää sähköpostilla tiedot silmälasikortilta(näköarvot). Vai onko siinä välttämättä oltava suora kopio tosta silmälasikortista/reseptistä.
Favopticista tilaaminen
kysymys...
5497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä tilasin viime vuonna, silloin piti olla kopio. Eivät sitten palauta sitä. tyytyväinen olin kyllä palveluun, oli nopeaa. Lasit ovat olleet hyvät myös.
Mie menin ja lähetin alkuperäisen silmälääkärireseptin.. no höh.. toivottavasti palauttavat sen !
Olen tilannut kolmet lasit Favopticista perheelleni. Siellä ollaan tarkkoja resepteistä ja vaaditaan kopio lasireseptistä. Toimitus on nopeaa.
Annan neuvon: Kun saat ostamasi lasit, älä poista narua ja tunnistelaattaa ennen kuin olet kokeillut laseja tarpeeksi kauan ja tarkistanut tarkkuudet ja kohdennukset perusteellisesti. Pidä vaikka puoli päivää laseja tarkistaaksesi lasien sopivuuden, ennen kuin hyväksyt tuotteen. Jos sitten et ole täysin tyytyväinen, lähetä lasit takaisin paranneltavaksi. - En ollut aluksi noin viisas ja nyt ovat lukulasit pöytälaatikossa, koska saan niinstä päänsärkyä.
Onko optikolta saamani silmälasikortti sama asia kuin tuo resepti mitä ne vaatii? Eli voinko lähettää kopion siitä? Kiitokset vastauksista
Kyllä sinne käy silmälasikortti. Merkkaa siihen kynällä sotusi jos ei ole. Ja sieltä voi kysyä ihan sähköpostitse näitä asioita. Siellä sivulla on "palaute". Vastaavat melko nopeasti !