Huhaata koko digitv.

Katsois sitä tv joskus mutta kun ei näy ei sitten millään on lautasta ja "tassia" ja vitut
koko digitv. Kaikkia sitä pitää kärsiä vielä 2007 luvulla. Laite ilmoittaa ei kenttää,
kuka saatanan kusipää se meni tämän digitv. keksimään? Entinen systeemi sentään pakkasella
näky mutta tämä ei sitten millään.
Tämä on monen paikan ongelma kaikki on kuin
kusisukassa nyt barrikadeille heti.
4513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Osta kunnon vehkeet tai muuta ihmisten ilmoille. Hyvin toimii, ei ongelmia, edustat pientä vähemmistöä. Olisi aika hankalaa säilyttää televisio analogisena kun kaikki muu tekniikka on jo digitalisoitunut.

Aina ihmiset urputtaa, oli se perkelettä kun autokin keksittin ja sisävessa, voi mitä turhuutta.

Äänestä

sun korvien välissä

Äänestä

Olisiko kannattanut jo hieman aikaisemmin ruveta puuhaamaan itsellesi noita systeemejä kuntoon. Itse olen katsellut kolmisen vuotta digiä ja olen enemmän kuin tyytyväinen. Pakkanen/sää ei ole koskaan vaikuttanut itselläni kuvaan eikä sen käytännössä pitäisi vaikuttaa kellään siihen. Onko antennipiuhat kytketty oikeisiin laitteisiin? Onko antenneja suunnattu oikeaan suuntaan? Oletko kysynyt apua asiantuntijoilta (antenniliikkeet tai liike josta olet laitteet ostanut?)? Nämä kannattaisi ainakin tehdä ennenkuin tulee palstoille pärräämään. On se ihmeellistä kun ei osata käyttäytyä niinkuin aikuiset...

Äänestä
  • Minä ainakin olen hyvin...hyvin tyytyväinen digiin. En hankkinut boxia, vaan irtisanoin 6 kk ennen digiin síirtymistä TV-maksuni. Nyt säästän joka kuukausi 19 euroa ja sähkömaksut.

    Digi-uskovaisille digistä avautui taivas, joten kaikki ovat kerrankin tosi tyytyväisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi vitt..... kirjoitti:

Katsois sitä tv joskus mutta kun ei näy ei sitten millään on lautasta ja "tassia" ja vitut
koko digitv. Kaikkia sitä pitää kärsiä vielä 2007 luvulla. Laite ilmoittaa ei kenttää,
kuka saatanan kusipää se meni tämän digitv. keksimään? Entinen systeemi sentään pakkasella
näky mutta tämä ei sitten millään.
Tämä on monen paikan ongelma kaikki on kuin
kusisukassa nyt barrikadeille heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu