On Tapsa jollain listalla aika korkealla ja monella laululla vielä.
http://www.turkku.com/poll/karmeat_kommentit.php?c_page=5
http://www.turkku.com/poll/karmeat_kommentit.php?c_page=5
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tommosilla netissä järjestettävillä äänestyksillä ei ole minkään valtakunnan merkitystä. Monet spämmääjät pystyy äänestämään samalla koneella vaikka kuinka monta kertaa.
Jos noista muutamasta lauluista nyt jotain kommentoisin, niin tuo ykkönen, eli Rakastellessasi saat sen tietää on kyllä kieltämättä aika korni ja imelä biisi sanoitukseltaan. Kultaniityt on ihan ok. biisi... ehkä vähän imelä sekin.
Rockabilly paukkuu on aika surkuhupaisa tekele. Kalajoen hiekat laulusta taas pidän kyllä. Minusta se on hyvä biisi.
ko kappaleista, tosin tuo rockabilly-kappalehan tehtiinkin ihan hjuumorilla.
Toisaalta tuo Rakastellessasi saat sen tietää-kappale nosti pikkusen osakkeita mun mielestä, kun Hanna ja Nina lauloivat sen. Johtui ehkä siitä, että he painottivat sanoja eri tavalla kuin Tapsa, laulu tuntui jotenkin ihan eri kappaleelta.
Totta! Hanna Riikka ja Nina Tapio lauloivat tuon laulun ihan hienosti konsertissa.Yllättävän hyvältä se laulu kuulosti naisen tai siis naisten laulamanakin, vaikka ne sanat onkin ehkä mieslaulajalle sopivammat.
Kyllä tuolla listalla on huomattavasti huonompia lauluja, kuin tuo Tapanin "Rakastellessasi saat sen tietää ".
TOP 7 huonoimmat :
1. Frederikin " Kumimies"
2. Frederikin " Seksipommi"
3. Pepe Willbergin " Rasvis mä oon"
4. Meiju Suvaksen " Kun lähdet armeijaan "
5. Einin " Oon neitsyt "
6. Kirsi Rannon " Ei jaksa kiinnostaa",
7. Reijo Taipaleen "Ihan kuin nuo toiset "