orpo olo

Aika orpo "harrastus" tämä yksin juominen. Kohta kai mäyräkoira kumottu. Syykin kai olisi olemassa, jos haluaisi syyttelemään lähteä, mutta antaapa olla. Itsehän minä päätin juomaan ryhtyä eikä se ole kenenkään muun syy.
3305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jää tänne meidä kaa. Yksinäisyys kyllä jää. Minä olen jättänyt useamman kerran kapakan väliin ja tullu tänne. Tulee halvakskin. Mäyris tosiaankin riittää illaksi ellei oo täys denso. Tää on meidä paikka tissuttelijoide.

Äänestä

Pitää vain muistaa pitää puhelin kiinni ja ovi lukossa. Netti on hyvä kamu yksinäiseen dokailuun. Tosin täällä on liian paljon jo aivonsa kaurapuuroksi juoneita kolleekoita jotka vain toitottavat totuudentorveaan. No harrastuksensa kaikilla.

Yksin juominen on nykyään yleistä. Ihmiset kun ovat muutenkin yksinäisiä. Itse ahdistun ihmisten seurassa, junat julkiset paikat isot konsertit jne ovat kauhistus. Ja tämä piirre on ollut ihan lapsesta asti, ei juopolle ominaista häpeilyä.

Äänestä
  • Sie oot miu kamu hei. Hip hop haa. Samat meil on aatteet hei. Ei konsertii ei. Tääl tissutellaa vaa. Hepsistä kukkuu haa, hip hop hei.

    Kippis hei!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Krisse63orig kirjoitti:

Aika orpo "harrastus" tämä yksin juominen. Kohta kai mäyräkoira kumottu. Syykin kai olisi olemassa, jos haluaisi syyttelemään lähteä, mutta antaapa olla. Itsehän minä päätin juomaan ryhtyä eikä se ole kenenkään muun syy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu