massamurhapillereit

3411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ensinnäkään psykologit ei kyllä määrää minkään valtakunnan lääkitystä. He eivät ole lääkäreitä. Toisekseen monet lääkkeet voivat aiheuttaa sivuoireina aggressiivisuutta. Onpas iso osa väkivaltaisia ja aggressiivisia ilman mitään lääkkeitäkään.

Aina näitä helppoja ratkaisuja. Osoitellaan vaan sormella johonkin suuntaan, että vastuu siirtyisi jollekin toiselle kuin tekijällä. Hän teki ratkaisunsa itse. Kukaan ei hitto vie pakottanut häntä lahtaamaan toisia ihmisiä ja lopuksi itseänsä.

Äänestä
  • Lainaus ketjun ensimmäisessä viestissä olleesta iltalehden uutisesta:
    "Suomessa on yli 300 000 masennuslääkkeiden käyttäjää. Heistä 70-80 prosenttia käyttää Leinosen mukaan SSRI-lääkevalmisteita."

    Jos löydät maailmasta miljoonia näitä lääkkeitä syöviä ihmisiä, joista kourallinen on päättänyt tappaa muita ihmisiä, niin aika heikko perusta "massamurhapillereille".

    Tosin nämä lääkkeet saattavat lisätä aggressiivisuutta osalla käyttäjistä, mutta se ei tee sinusta yhtään vähempää trollia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kielletty USAssa! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/jokelantragedia/200711086822369_jt.shtml

Suomipsykologit vaan jakaa samoja ainetia ihmisille joita pekkakin ja monet muut massamurhaajat otti...

http://www.iltalehti.fi/jokelantragedia/200711086822502_jt.shtml

http://www.ssristories.com/index.php



https://www.cchr.org/index.cfm/22/12205

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu