opiskelijalle? Kytetty auto, kestävä moottori ja mahdollisimman vähän sähkövikoja, ABS on tärkeä. Toyota on ehdoton EI.
Mikä olisi
paras merkki ja malli
11869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
olemaan luotettavan auton löytyminen noilla ehdoilla. Varsinkin kun on pers aukinen paidankuluttaja. Osta Sitikka tai Pösö niin sinusta tuli kertaheitolla ikuinen opiskelija jos et jo ole. Nimittäin aikaa ei sitten muuhun riitäkkään kuin sen korjaamiseen tai korjaamolle kulettamiseen ja hinaus apua soitellessa.
itse ajan toisella Pösöllä/Sitikalla ja ongelmat loistavat poissaolollaan. Eikä ole tullut ruostetta niinkuin on avovaimon Toyotassa. Ja noi ranskikset on hemmetin paljon parempia ajaa. Olen siis opiskelija joka ajaa muutaman tonnin autoilla.
kun Toyota ei kelpaa. Se on jo puoli voittoa, että haluaa oikean auton. Opiskelijan budjetilla ostaminen riippuu paljon autoymmärryksestä ja tuurista. Kaikista merkeistä ja malleista voit löytää hyviä yksilöitä. Otetaan esimerkkinä VW Golf. Sellaisen jos löydät suhteellisen vähän ajetun niin siinä on autoa pitkäksi aikaa.
taToyota
Kun jo rajasit parhaan pois niin korjaa otsikkoa sen mukaisesti.
kuka opiskelija nyt Tohjoa huolisi.
Kelpaisiko näin?
Lada.
opiskelija ja etuveto paskoihin ei ole paluuta. Hupihan se on jostakin opiskelijankin revittävä.
jännitystä elämääsi. No, saa sitä halvemmallakin kun paskoista autoista. Osta vaikka linnanmäen kausikortti, tulee halvemmaksi ja on vähintään yhtä jännä kuin esim. ranskikset.
ranskiksissa ole jännitystä kun menevät minne ohjauspyörän kääntää eivätkä niinkuin Toyota "ei metriäkään suoraan".