En jaksa "tykätä" kenestäkään

Olen poika, joka on ihastunut ja kiinnostunut eri tytöistä, jotkut ovat jopa antanut hieman vastakaikua. Mutta mutta.. ei ole ensimmäistäkään kertaa lykästänyt. Tuntuu pikkuhiljaa jo siltä ettei jaksa enää katella tyttöjä ja mennä puhumaan niille siihen malliin. Ei se ole tähänkään mennessä mihinkään johtanut, miksi ihmeessä jaksaisin yhä vain yrittää ja yrittää? Onko vain todettava ettei pärstäkertoimestani ja puhetaidoistani ole mihinkään ja antaa vain olla? Tuntuu helpoimmalta ja järkevimmältä ratkaisulta, mutta jää varmasti kaivelemaan.. Mitä tämmösten epätoivoisten tapausten pitäisi oikeen tehdä teidän mielestä? :D
4784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta olen tyttö, ja olen menettänyt toivoni jo aikoja sitten. enää en jaksa edes haaveilla poikaystävästä, en ole ihastunut muutamaan vuoteen, en jaksa enää edes miettiä koko helvetin asiaa kun se masentaa niin pirusti. totean vain kylmästi etten koskaan tule omistamaan poikaystävää tai kavereita. ja tällä asenteella en varmastikkaan saa, joten siinäpä se, en kuitenkaan jaksa yrittää päästä tästä ajattelusta irti.

MUTTA sen sanon, että älä sinä, älkääkä kukaan muukaan, päästä irti siitä, että edes toivoisit tyttö/poikaystävää. sillä teillä on paljon parempi olla silloin kun teillä on jotain toiveita ja haaveita!

Äänestä
  • Ajattelin tota lukiessa kertooko tää nyt niinku minusta?.Itellä on samanlaisia tuntemuksia enkä pääse niistä eroa vaikka olisi kaks tyttö keistä voisin tykätä mutta en ole mennyt kertomaan kummallekkaan. Ajattelen niitä katsoessani minua ja häntä sylikkäin suudellen hänen sängyllään.Mutta sitten valtaa tunne, että ei ne voi tämänlaiseseta puhevikaisesta kiinnostua.Ja lähen vain vetään.Olen hieman masentunut,en saa sanoja irti huulistani jos vaikka istun niiten vierellä.On se niin väärin.Seurustelin yhen tytön kaa koulussa(ysillä oon)se päätty vähän huonosti ja senjälkeen ei ole ollut ketään eikä tule olemaankaan tätä menoa sillä en ole kovin suosittu koulussa.Muutenkin olen aika huono naisten kanssa,yhdyn tähän viimekommenttiin et juomalla ne estot katoaa. Mitä pitäisi tehä. Ite vaan yritän elää elämääni josko jokupäivä tulisin löytämään vielä jonkun joka hyväksyisi minut tälläisenään.

    Äänestä

Oletko kokeillut baareja? Muutaman jälkeen et ole todellakaan kännissä, mutta uskallat kuitenkin lähestyä tyttöjä paremmin. :)

Äänestä

niin... Jos minä tietäisin, että joku poika on yrittänyt samana vuotena "iskeä" jotain tyttöä ja vaikka puolivuotta sen jälkeen mua, niin ei kiinnostaisi. Tuskin se oikeasti juuri minusta pitäisi, vaan olisin sille vaan sellainen ihan kiva tyttö. Ehkä se kaipaisikin suuresti jotain tyttökaveria -siis jotain tyttökaveria, eikä niin väliä, kuka se kolmesta kivasta tytöstä se olisi.

Eikä se oikeasti pitäisi minusta siksi, että olen juuri tällainen luonteeltani. En minä olisi sille kaikkein tärkein, vaan se, että se saisi jotain rakastaa ja kokea jonkunlaista vastarakkautta. Jotain söpöjä tunteita. Eikä niin, että se haluaisi minun kanssa vaikka loppuelämän elää, koska oltaisiin niin samanluonteisia ja tultaisiin niin hyvin toimeen keskenään.

Musta tuntuu, että sun pärstäkertoimessa ja puhetaidossa ei ehkä ole mitään vikaa, mutta et vain löydä sitä oikeasti sinunlaista tyttöä. Jos nyt tosiaan haluat löytää tytön, jonka kanssa tahdot olla ja elää, eikä siksi, että saisit seurustella. Ehkä pikkuhiljaa sitä oppii paremmin tunnistamaan, kellä tytöillä on vaikka samanlainen huumorintaju kuin sulla ja kenen kanssa olisi helppo puhua kaikenlaisesta ja kenen höpinöitä olisi kiva kuunnella:)

Voihan se olla niin, että se tyttö, jota olet joskus yrittänyt, on tuntenut, ettei ole samanlainen sun kanssa, vaikka olisikin pitänyt sua ihan kivana. Kivoja poikia ja tyttöjä voi olla vaikka kuinka paljon, mutta ei niiden kanssa aleta seurustelemaan. Vaan sen omanlaisen ihmisen kanssa. Vaikka yrittää kymmentä tai kahtakymmentä tyttöä ja vastaus on kielteinen, niin se tarkoittaa, ettei osaa etsiä sitä oikeaa ihmistä.

Jotkut seurustelevat sellaisten kivojen kanssa, joihin on ihastunut, mutta se ihastus ei niin hirveän kauaa kestä ja kohta voi huomata, ettei tuo ollutkaan sellainen ihminen jonka kanssa viihtyisi. Eikä siinä ollutkaan pohjalla se, että se toinen olisi ollut niin omanlainen, että sen kanssa haluaa olla päivittäin tekemisissä, vaikkei olisikaan edes ihastunut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Wärnermrös jkl kirjoitti:

Olen poika, joka on ihastunut ja kiinnostunut eri tytöistä, jotkut ovat jopa antanut hieman vastakaikua. Mutta mutta.. ei ole ensimmäistäkään kertaa lykästänyt. Tuntuu pikkuhiljaa jo siltä ettei jaksa enää katella tyttöjä ja mennä puhumaan niille siihen malliin. Ei se ole tähänkään mennessä mihinkään johtanut, miksi ihmeessä jaksaisin yhä vain yrittää ja yrittää? Onko vain todettava ettei pärstäkertoimestani ja puhetaidoistani ole mihinkään ja antaa vain olla? Tuntuu helpoimmalta ja järkevimmältä ratkaisulta, mutta jää varmasti kaivelemaan.. Mitä tämmösten epätoivoisten tapausten pitäisi oikeen tehdä teidän mielestä? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu