vasemman puolen treenaus..

skaza

Mikä ois kyvä keino kehittää ylä-kropan vasenta puolta? äsrsyttää vähän kun oikean käden olka-pää lihas ja hauis on isommat kun vasemmas kädes. haluaisin ne sopusuhtseksi

5

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iodasf

      runkkaa välil vasemmal kädel

      • todellakin

        mut oikeella kädellä on monen vuoden johto siinä..tajusin vasurin vähän myöhemmin..


    • Neuvvoja

      Tee liikkeet huolellisemmin. Tosin tuollainen ero on ihan normaalia eikä sitä kannata sen ihmeemmin yrittää lähteä muuttamaan.

    • tyttökylläkin

      Mulla sama ongelma. Tosin ei tuosta oikeastakaan kädestä mitään hirmuista pattia löydy, mutta kuitenkin jotakin. Vasemmalla puolella taas tuskin mitään. En kyllä mitään huomattavia lihaksia haluakkaan, mutta silti ärsyttää tälläinen. Esim. jos nostelen käsipainoja, oikealla kädelläni jaksan huomattavasti pitempään kuin vasemmalla.

      Ei kai siinä auta muu kuin se, että alkaa treenaamaan vasuria enemmän kuin oikeaa kättä. Nostelet käsipainoja ja teet vaikka etunojapunnerruksia sillä tavalla, että oikea käsi on selän takana ja nostat itseäsi pelkästään vasemmalla kädellä. Jos tähän vain pystyt, niin kyllä on tehokasta.

      • lokkide

        Sama treeni molemmille käsille ja sit lopetetaan, kun ei enää pysytä mukana vasemmalla kädellä. Pikkuhiljaa erot tasottuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      307
      7740
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      86
      6031
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      173
      3581
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      2077
    5. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      1916
    6. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      195
      1911
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      36
      1699
    8. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      44
      1494
    9. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      59
      1486
    10. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1441
    Aihe