kyllä kadin pitäisi saada aamusta heti korjaus sarja! elikä viinaa peliin niin kadinkin elämä alkaa valoisasti!!
kadille!viinaa!!!
viru valgee
9490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
eiköhän ne sale ja niko oo enemmän krapularyypyn tarpeessa...
koittaa skarpata viimeyön "riuhumisiaan" , mm. SONY Bravia aika lähellä remonttiin menoa ,punanen
puhelinkin oli välil jo palasina
niin jotku tarvitsee krapula ryyppyä mutta eräs tarvitsee lääkkeeksi? tällä eräällä tytyllä on vain yksi asia mielessä viina!!! aina kun viinaa on jaossa niin ekana joka tarttuu pulloon on virun tyty! oireilevaa!!!??? hoitoon! hoitoon!! meiltä kaikilta yhteis vastuullisuutta lähimmäisestämme!! hehkutetaan vaan että kadi on ihana huppelissa ettekö tajua että viinan himo on sairautta joka vaatii hoitoa! kadi pian vieroitukseen! hänen persoonansa on pahasti vääristynyt!! tsemppiä kadille valitsemallaan tiellä ! sillan alla tavataan????
niin tod.näk. haluaisin ennemmin vetää lärvit aina kun mahdollista kuin et kattelsin seiniä selvinpäin
mites sä ?
Rauhotu ny herran jesta sentään,
tossa Kadin juomisessa ei ole mielestäni mitään kamalaa, koska olen ollut samanlainen ikävuosina 14-24 v. Sitten tulin raskaaksi ja juominen loppui seinään. Nyt olen 38-vuotias perheellinen äiti.
Ei kaikki oo niin kamalaa kuin miltä näyttää.
voisihan sitä vaikka jumpata ulkosalla,sisällä,tietokilpailuja porukassa,keskustelua elämästä,tulevaisuudesta,toiveista ynm..rahan kiilto silmissähän noilla kaikilla on, kadilla on myös viinan himo kokoajan mielessä!! kadi vääntelee naamaansa osoittaa jonkin asteista hermostollista oireilua!? myös paiseet naamassa jota esiintyy on viinan tuomaa vitamiini ,tresi,purkausta josta pääsee kyllä eroon lopettamalla viinan kanssa läträilyn!kaiken kaikkiaan surkeita tapauksia ovat! mutta eiköhän elämä kuitenkin voita!
taidat olla aikamoinen jeesustelija
Kyllä vaan Jarkko oli ekana "boolin" kimpussa. Holkkasi suitsait lasillisen sitä. Otti toisen lasillisen perään...mikä kyl taisi jäädä juomatta kun kielto tuli.
Toiset keskittyivät koristeluun ja naposteltaviin.
Jarkko keskittyi booliin ja oli taas kerran ekana sanomassa, että jaetaan nää kaljat, lonkut ja siiderit....että niin päällikköä, joopa.
oliko ehkä terveydelliset tekijä syy vinan juonnin lopettamiseesi? vai huomasitko että elämässä on tärkeämpääkin kuin viina? esim. lapset perhe,elämä yleensä! tulen toimeen ilman viinakin! kadi on persoona häiriöinen!epävarma,tunne köyhä, joka pääsee irti tuntemuksistaan vain viinan avulla ! kotiin!heti! ja hoitoon! kadin pitäisi ottaa samat arvot kuin sinäkin otit!