mitä tulee influenssaan? Ts. saako epileptikko influenssarokotuksen ilmaiseksi, ja vaikka ei saisikaan, kannattaako semmoinen jokatapauksessa hommata?
Muistan jostain lukeneeni, että korkea kuume saattaisi laukaista kohtauksen. Pitäneekö paikkansa?
Onko epileptikko
5
810
Vastaukset
ruiskeita
- Telle
en ole kuullut, mutta kai se voi pitää paikkansa, sillä mikätahansa "epänormaali" olosuhde voi laukaista kohtauksen, näin minulle on kerrottu. Ja korkea kuumehan ei ole mikään normaali olosuhde.
vuodelle 2007:
http://www.ktl.fi/attachments/suomi/julkaisut/julkaisusarja_c/2007/2007c06.pdf
Tosin kunnat voinevat tuota tulkita miten haluavat.
T. Arts- se päätön
Minulla 11,sta epilääkkeen syöttämisen jälkeen, siis kaikki eri, poistettiin munasarja, koska lääkkeet vaikuttavat myös munasarjoihin, niin samalla katsottiin maksa, niin maksa oli aivan harmaa, eli siis väärän värinen. Maksan arvot ovat kyllä hyvät, koska en ole käyttänyt alkoholia ja muutenkin lääkettä parasetamolia vain tarpeen vaatiessa. Onneksi maksa uusiutuu itsestään, että se lääkevahinko paranee vähin erin.
- rokotteen
kävelin tk:hon ja sanoin että saanko influenssa rokotteen koska jos sairastun saan ison kohtauksen, sain sen. olisin maksanut itse jos en olisi saanut ilmaiseksi mutta sain.
taustalla on juuri inffluenssassa tullut tajuttomuus kohtaus ja niskavamma kaatumisesta minkä seurauksena olen ambulanssikyydin saanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä702557Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri601793IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl411727Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t251488- 911480
- 1391206
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171092Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624956Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa244940kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!17913