Viestejä on kadonnut viimeaikoina muutamia, ja niin tulee jatkossakin katoamaan. Sääntöjä voi käydä kertaamassa tuossa alla olevasta linkistä.
Viestit joissa on pelkkä linkki uutiseen, tulevat ne poistumaan, uutisia voi kuka tahansa käydä lukemassa lehtien nettisivuilla.
Asiattomat, herjaavat sekä selvät provosoivat keskustelun avaukset poistuvat samantien.
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/
Viestit joissa on pelkkä linkki uutiseen, tulevat ne poistumaan, uutisia voi kuka tahansa käydä lukemassa lehtien nettisivuilla.
Asiattomat, herjaavat sekä selvät provosoivat keskustelun avaukset poistuvat samantien.
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/
Vastaukset 13
Vanhimmat
Voitko nyt kertoa vielä, että kuinka montaa kertaa nuo säännöt pitää kerrata ja milloin pidät niistä pistokkaat? Ole nyt sitten sanasi mittainen ja poista tuo hoitaja-avauskin, koska tyhmempikin tajuaa että se provosoi keskusteluun...Anna mennä!!!!
Mutta se sinun uimahalli-avaus oli vähän liian mauttomasti kirjoitettu.
Pelkät viestit koskien sheriffien toimia poistuvat heti.
Prisman parkkipaikalla! Tule yksin ja valitse eines jolla taistellaan!
Koska ananas sulla taitaakin jo olla!
pelkuri taistelee porkkanalla miestä vastaan jolla on munakoiso.
Vielä yksi herjausviesti niin asia menee eteenpäin.
Et kai ole noin huumorintajuton???
Kerropas nyt mitä vikaa siinä linkissäni oli?
Ja onko sheriffin virka sellainen jota ei ollenkaan saa kommentoida?
Eikä se ollut herja, se oli kysymys.
Kysymys koska en ymmärrä syytä kyseisen aiheen poistolle. Ja minusta voit rauhassa laittaa eteenpäin mitä haluat, minua ei pelotella eikä uhkailla.
Sillä perusteella poistui ensimmäinen, seuraavat herjausten. Sheriffin toimia voi kommentoida, mutta nekin voi sheriffi poistaa palstalle kuulumattomina. Viimeisin viesti minkä lähetit oli herjaus. Jos haluat linkittää uutisen, niin olisi hyvä jos kirjoitat jotain muutakin kuin pelkän linkin.
Jätän kuopio-palstan sinun hiekkalaatikoksi.
En jaksa kinata lasten kanssa.
kirjoittaa kepusta totuuksia,jotka liittyvät Kuopioon.Aina ne poistetaan.Miksi se kepulaisista puhuminen on tabu?
Keskustelua liittyen aiheeseen.
..tuosta vallastasi, ota rauhallisesti. Huumorintaju on ihan paikallaan - ei kaikkea tarvitse ottaa liian vakavasti.