Pukuvuokraamoista?

Suositelkaahan jotain hyvää pukuvuokraamoa Lappeenrannasta.
Ja jos on antaa jotain infoa hinnoista, niin olisin kiitollinen.
Ihan tavallisen tumman miestenpuvun vuokraus olisi kyseessä.
Ja kiitos ei kommenttia:"vittu kato googlesta!", koska katsoin jo.
55478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

puvustamostakin saanut vuokrata asuja.

Äänestä

Ainakin valtakadulla on pukupalvelu elegantti ja puvun hinnat taitaa olla jotain 100€ tienoilla

Äänestä
  • Kaupunginteatterin tiloissa on Lpr Teatterikerhon ylläpitämä pukuvuokraamo..tiedot ja puh no:t löytyy luettelosta.
    Laaja valikoima ja kohtuu hinnat.

    Äänestä

  • Tämä on jo konkurssissa

    Äänestä

Kelan vastapäätä on morsiusliike Tyynelä, josta saa vuokrattua frakkien ja smokkien lisäksi myös tummia pukuja. Hintoja en valitettavasti muista. Asiantunteva ja hyvä palvelukin siellä on, joten kannattaa käväistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antti Penaali kirjoitti:

Suositelkaahan jotain hyvää pukuvuokraamoa Lappeenrannasta.
Ja jos on antaa jotain infoa hinnoista, niin olisin kiitollinen.
Ihan tavallisen tumman miestenpuvun vuokraus olisi kyseessä.
Ja kiitos ei kommenttia:"vittu kato googlesta!", koska katsoin jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu