Mies50+nuori vaimo=yksin eläkkeellä

Hei Sinä villiä 50 viettävä mies, joka aina ihastut nuoriin naisiin. Oletko ajatellut, että kun otat vaimoksi vaikkapa 20 vuotta nuoremman, joudut viettämään hyvin yksinäisiä vuosia eläkkeelläsi. Olet yli 80v kun vaimosi pääsee eläkkeelle!!
Meillä on niin ihanaa nyt yhdessä eläkkeellä- kumpikin lähellä 60v.
8506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No mitä tämä nyt tarkoitti?? Oletko kateellinen vai? Mikä on motiivisi kirjoittaa juuri tästä. Jokainen voi vapaasti valita kumppaninsa ikään katsomatta. Ikä on numeroita. En minäkään tunne olevani tämän ikäinen kuin numerot näyttää. Lääkäritkin ovat todenneet saman. Ole onnellinen ukkos kanssa. Hienointa mitä voi olla on avioliitto joka on nuorena solmittu ja kestää koko elämän. minusta kuitenkin tuntuu että ei kukaan mene avioon erotakseen.ei ei

Äänestä

vastata tähän. Vaikka ajattelinkin pysyä ihan vaan asioissa.
Muutamaa outoa poikkeusta lukuunottamatta 50 mies vaihtaa sen nuoren naisen 5-8 vuoden välein.
Ainakin jos on edes jotenkin järjissään.
Nimim: Ihan kivaa on ollut, 3 vuoden välein...

Äänestä
  • ei pure enää tässä iässä. haihattelija ja viikseenvetäjät haistaa jo kaukaa. yksin jäisit jos oltais autiolla saarella.

    Äänestä

  • miestä tee kirjoitti:

    ei pure enää tässä iässä. haihattelija ja viikseenvetäjät haistaa jo kaukaa. yksin jäisit jos oltais autiolla saarella.

    Täytyy vain toivoa että vuodet eivät loppu minulta kesken.
    Etten jäisi yksin :)

    Äänestä

ei vielä mitään ongelmia.....!

Äänestä

Katkerien naisten purkauksia. Mistä pirusta kukaan tietää pääseekö koskaan eläkeikään. Parempi päivä leijonana kuin vuosi hiirenä, nautitaan niin kauan kuin kykyä on. Vanhainkodissa on jotakin muisteltavaa, eikä tarvitse katua kuivakan ämmän vieressä elämättä jäänyttä elämää.

Äänestä
  • En todellakaan ole katkera.
    Ystäväni meni erottuaan 19v vanhemman miehen kanssa avioon. Alussa oli kivaa muutaman vuoden. Nyt hän ei jaksa oikein hoitaa ja huolehtia 69v ukostaan. Ukko on arjet yksin kotona ihanan iltatähtösen kanssa ja odottelee vaimon vapaa- ja lomapäiviä.
    Ei käy kateeksi kumpaakaan.

    Äänestä

Niinpä. Elän täällä landella kivan ja mukavan, minua 22v vanhemman appiukon ja aviomieheni kanssa isossa talossa. Hyvin menee. Mutta voi luoja jos appi olisi aviomieheni...
Puhuisimme sotajuttuja ja kuuntelisimme radiosta Annikki Tähteä (kaikella kunnioituksella, hyvä laulaja)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Oikea valinta kirjoitti:

Hei Sinä villiä 50 viettävä mies, joka aina ihastut nuoriin naisiin. Oletko ajatellut, että kun otat vaimoksi vaikkapa 20 vuotta nuoremman, joudut viettämään hyvin yksinäisiä vuosia eläkkeelläsi. Olet yli 80v kun vaimosi pääsee eläkkeelle!!
Meillä on niin ihanaa nyt yhdessä eläkkeellä- kumpikin lähellä 60v.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu