Tää netti on kyllä sellainen helvetinkone että sitä saattaa kohta huomata yhtäkkiä viettäneensä tässä koneen ääressä 10 vuotta putkeen, eikä ole saanut mitään muuta aikaiseksi.
Jäin töistä pois pari viikkoa sitten ja oli paljon suunnitelmia mitä piti tehdä. Ja nyt kahden viikon jälkeen huomaan oikeastaan istuneeni tässä koko tämän ajan. No välillä käyn nukkumassa ja syömässä.
Aina on tarkoitus aamulla vain avata kone siksi aikaa kun juo aamukahvin ja katsoo aamun uutiset. Ja sitten havahtuu illalla seitsemältä istuvansa edelleenkin tässä yöpuku päällä, silmät verestäen, ja miettii että tosiaan piti tehdä kaikenlaista tänäänkin.
Pirullinen keksintö on tämä! Elämä valuu hukkaan jos ei osaa pitää varaansa.
Mitenköhän sais huomisen sujumaan siten ettei avaisi konetta aamulla.... ? :-/
Miten pitää kone suljettuna?
5
1845
Vastaukset
- påppå
aamu yhdeksältä baariin
- lehden!
Käpsit aamulla noukkimaan sen laatikosta, levität pöydälle kahvin ja voileipien kanssa, ja nautinnollinen, mutta ei riippuvuuteen johtava tuokio alkaa!
- Kuntsi
lehden! kirjoitti:
Käpsit aamulla noukkimaan sen laatikosta, levität pöydälle kahvin ja voileipien kanssa, ja nautinnollinen, mutta ei riippuvuuteen johtava tuokio alkaa!
Mikä olis sopiva lehti? Jos viitsisit panna muutoman linkin tähän jotta tutustun.
- itselläni siis
Kuntsi kirjoitti:
Mikä olis sopiva lehti? Jos viitsisit panna muutoman linkin tähän jotta tutustun.
Mutta netti on vienyt minunkin viikottaisen aikani,jonka voisin käyttää luovemminkin.Kumpa tähän koneen ääreen ei voisi jumittaa itseänsä tunneiksi,niin normaalielämäkin sujuisi.Ainoa paikka jossa vielä voin olla ilman nettiä,on seitsämänkymppisten vanhempieni luona.Edes hetken rauhaa.Vaikka onhan niilläkin tietsikka...
- samantapainen
tyyli kun sulla.Mäkin huomaan juovani aamukahvia vielä neljältä iltapäivällä.Siinä menee 2 pannullista ja sitten on kuula sekaisin netistä ja kofeiinista.Saatan huomaamattani kyhjöttää netissä 10 tuntia se on kyllä jo mennyt ihan sairaaksi.Mietin lopettaa koko nettiliittymän,mutta en kertakaikkiaan saa edes sitä aikaan.Voi perse tätä kone-elämää.>:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi645860Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3415677Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934721Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182038Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521942Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2501202Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061