Pelinaiseksi luulit

En ollut pelinainen
vaan niin aidosti ja

tunteikkaasti mukana,
että annoin sielunikin

likoon ja sinä mies et
sitä koskaan kuullut.

Ne herkät kellot eivät
sinua nyt tavoittaneet

etkä sydämelläsi nähnyt
minun sydämeni tunnetta.

...ja olen nöyrä häviäjä.
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajatteleppa jos hän on ymmärtänyt väärin ja on luullut ,että sinä et ole oikeasti hänestä kiinnostunut tai sitten toinen se ikävä vaihtoehto on se että häntä ei pätkääkään kiinnosta mitä sinä ajattelet eikä sinua kannata ottaa tosissaan.

Unohda hänet ja anna olla. Joku voi myös halutessaan nimitellä toista pelaajaksi kun on huomannut että toinen on ihastunut ja ei itse ole kiinnostunut. Tämä on hyvä konsti päästä irti

tästä tilanteesta.

Puhutteleva runo. Loukkaavaa nimetä pelinaiseksi
jos se ei ole asian syvin ja herkin tarkoitus..

Äänestä

sai syöksyi seikkailuun, siitintä sai sittemmin.

saitko supisi sai, sulholle supi suomalaiselleen.

saamatta siitä sydänsuruja, sapetti saatu sittenkin.

silleen saattaa sattua, saattaa saada saamatta,
sitä sain sailta, suksia sitten sudaniin sai.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Catherine kirjoitti:

En ollut pelinainen
vaan niin aidosti ja

tunteikkaasti mukana,
että annoin sielunikin

likoon ja sinä mies et
sitä koskaan kuullut.

Ne herkät kellot eivät
sinua nyt tavoittaneet

etkä sydämelläsi nähnyt
minun sydämeni tunnetta.

...ja olen nöyrä häviäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu