Riitta olisi voinut

valita itsensä

silloin juomakieltoon. BB mainitsee aina erikseen "et voi valita itseäsi" jos bb ei sitä sano tarkoittaa se sitä että on mahdollista valita myös itsensä. Riitta myös löi luurin bb:n korvaan kesken kaiken, eilisessä koosteessa ei sitä annettu kuulua kun bb puhelimessa vielä tiukkasi KUKA kun Riitta jo laittoi puhelimen kiinni.

4

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on todella

      tyhmä.

      • onjapitkä

        Ilkeä se on ja hemmetin pitkävihainen. Vaikka vakuuttaa pk-huoneessa että menneet on menneitä ja unohdettu, muistaa kyllä joka mahdollisessa tilanteessa antaa Jarkolle takaisin yhden humalaisen huulenheiton.

        Katkera ämmä, kotiin sieltä.


      • onjapitkä kirjoitti:

        Ilkeä se on ja hemmetin pitkävihainen. Vaikka vakuuttaa pk-huoneessa että menneet on menneitä ja unohdettu, muistaa kyllä joka mahdollisessa tilanteessa antaa Jarkolle takaisin yhden humalaisen huulenheiton.

        Katkera ämmä, kotiin sieltä.

        Pitkävihainen ja kostava tyyppi.

        Kyseenalaisten hänen siviilielämän??

        Ei kai voi olla niin julma, että haluaa tulla nuorten pariin aukomaan päätään ja heittämään herjaa niiden niskaan!


      • Selkään jälleen puukkoa..
        tittaL kirjoitti:

        Pitkävihainen ja kostava tyyppi.

        Kyseenalaisten hänen siviilielämän??

        Ei kai voi olla niin julma, että haluaa tulla nuorten pariin aukomaan päätään ja heittämään herjaa niiden niskaan!

        Ihmettelen Riitan toimintaa tuossa asiassa. Eilen mumisi, siis todella mumisi muka katuvansa, että olisihan hänkin voinut valita itsensä ja sitten sellainen hyvin sääliä keräävä katse... ihan puistatti... Miksi ei edes ottanut sitä esille ja aprikoinut. Yritti eilen Kadin fiksua oivallusta (100 pistettä Kadille tästä) vesittää. Mutta kuten huomasimme, katsoi Jarkkoa ja löi todella puhelimen BB:n korvaan. Jarkko on hänen leppymättömän vihansa kohde.
        Keljuili Jarkolle tunnilla ja sitten keittiössä selän takana taas kertoi harmittelevansa, että tuli Jarkolle oltua ilkeä. Jutut pk huoneessa ovat silkkaa panettelua. Ei sitä pojat tee, he fiksusti ilmaisevat epäkohdat.
        Tuollaista käytöstä ei tuon ikäiseltä enää odottaisi...
        Tämähän käytös alkaa olemaan, kuten erään "kirjailijan"....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2310
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1011
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      989
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      980
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      931
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      746
    9. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      694
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      687
    Aihe