Volvo V40

Olen ajatellut ostavani V40:sen, väh 1,8 koneella, vm 97 - 99! Onko kellään käyttökokemuksia tämän vuosiluokan autoista?
2579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

, niin osta edes 2,0 koneella. Spoileri on tosi alhaalla ainakin näissä uudemmissa(kolisee katukivet ja töyssyt).

Äänestä

Minulla on 98 2,0. ajettu 130 tkm. Kaikki huollot tehty huolto-ohjelman mukaan, mitään ylimääräistä lukuunottamatta jarrupaloja ei ole tarvinnut laittaa. Bensaa saisi kuluttaa hiukan vähemmän, eikä se huoltaminenkaan ihan ilmaista ole ollut. Nyt jokatapauksessa auto on menossa kiertoon, kosta olen tilannut uuden 2,0 t:n, mikä todistanee että olen autoon ja malliin tyytyväinen. En edes vakavasti harkinnut mitään muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tonde kirjoitti:

Olen ajatellut ostavani V40:sen, väh 1,8 koneella, vm 97 - 99! Onko kellään käyttökokemuksia tämän vuosiluokan autoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu