Maatalousministeri Sirkka-Liisa Anttila neuvottelee komissaari Mariann Fischer-Boelin kanssa 141-maataloustuen jatkosta päivällä Brysselissä. Fischer-Boel on painottanut, että 141-tuki on vain tilapäinen ratkaisu. Anttila kertoo YLE Uutisille, että esitys komissiolle on suurelta osin samansisältöinen kuin kesällä jätetty, mutta sitä on hiukan tarkennettu. Esityksestä on muun muassa poistettu ympäristötuki.
Olisi syytä uskoa, että maataloustuet oli tarkoitettu siirtymäkaudeksi kun Aho/Väyrynen vei meidät EU:n. Antasivat horisevalle rumalle akalle lähöt neuvotteluista
Olisi syytä uskoa, että maataloustuet oli tarkoitettu siirtymäkaudeksi kun Aho/Väyrynen vei meidät EU:n. Antasivat horisevalle rumalle akalle lähöt neuvotteluista
Vastaukset 3
Vanhimmat
koulutuksella onnistuu.
Kepu-edustajien koulutus on yleensa 4-luokkaa kansakoulua ja karjakon kurssi. Sirkka-Liisa on kammannut tukkansa ja värit on kohillaan. Vahinko kun vastassa on nainen Sirkka-Liisan liiveillä kurotut isot tissit olisivat strateginen neuvotteluase miesseurassa.
nykysin ehtiikin.Keskenään piättäävät meijän asioista.
Itä- ja Pohjois-Suomen maataloustukia etelään, jos 141-neuvottelut menevät perseelleen.