Vastauksia...

Sopiiko samaan aquarioon vesiarvojen, "luonteen" sun muun puolesta Lehtikalat, Palettikalat, Tetrat, Barbit, Monnit , Platyt, Kiilakyljet ja Miekkapyrstöt?

Tack... =)
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsele vaikka netistä lajeittain kalojen vaatimuksia, esim. tetroilla ja platyilla on täysin erilaiset vaatimukset. Millainen on vetesi? Ota kalat sen mukaan. Onko akvaariosi minkä kokoinen?

Äänestä

Ei sovi... :)

Äänestä

sulle vastaus, jonka itsekin löydät netistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos!! kirjoitti:

Sopiiko samaan aquarioon vesiarvojen, "luonteen" sun muun puolesta Lehtikalat, Palettikalat, Tetrat, Barbit, Monnit , Platyt, Kiilakyljet ja Miekkapyrstöt?

Tack... =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu