no niin siinä sitten sähköyhtiö muisti tänään meitä sähkön ostajia "iloisilla uutisilla",ensin kerrotaan sähkön hinnan alennuksesta ja heti perään samassa kirjeessä siirron hinnan korotuksista.sain tuossa jokunen aika sitten lammaisten energialta kirjeen jossa kerrottiin sähkon hinnan halpenevan 6 prosenttia eikä mainintaa ollut siirtohinnan korotuksesta ollenkaan,ja muutenkin lammaisten sähkön hinta on pienempi kuin täällä paikallisen yhtiön,mutta koitappa ostaa se sähkösi lammaisista ja siirtää kokemäelle niin eipä onnistu kun on olemassa ns.herrasmiessopimus ettei naapurikutalaisille myydä sähköä.
kokemäen sähkö
5
916
Vastaukset
- Sössijä
Oletko muuten tyytyväinen kokemäen elinkeinoelämään?
Meinaan vaan että sähköä myydään siellä paljon halvemmalla yrityksille, kuin yksityisille kuluttajille.
Siirtohinnat ovat tietysti korkeat jotta muualta sähköä ostava ei säästä mitään.- Valitettavasti.
Kokemäellä selvästi siirtohinnoilla rahastetaan.
Jotenkin tuntuu hullulta, että itse tuote(sähkö) on halvempaa kuin sen siirtäminen.
En keksi helpompaa firmaa johtaa kuin sähköyhtiö, jos näyttää että tulee miinusta nostetaan siirtohintaa ja taas ollaan plussalla.
Tuossa hommassa ei voi ketään epäonnistua, vai voiko ?
- porista kun
on koko satakunnan halvin. Lammaisten sähkö on kallein. Ja palvelu Porissa oli tosi asiallista lammaisten sähköön verrattuna.
- kun sinne huutaa
Porin sähkön hinta on lukemani mukaan nousussa, että se siitä edullisuudesta. Ja palvelukin on paljon kiinni asiakkaasta!
- joululahja
juu sain kanssa saman lapun postissa. menin samantien nettiin ja selasin eri yhtiöitten tarjoussivuja. sain helsingin energialta tarjouksen, joka oli 100,80e halvempi vuodessa kuin paikallisen yhtiön hinta. vuosikulutus mulla on 12000 kwh. on muuten hieno sivusto, syötät vain osoitetietosi ja kulutusarviosi ja kone laskee paljonko säästäs vaihtamalla yhtiötä. samoin uuden sähkösopimuksen voit tehdä samalla kertaa kotisohvalta käsin. minäpoika vaihdoin oitis sähkön toimittajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307