Minulla on audi 80. vm 89 ja auto alkoi yhtäkkiä sammuileen kun kytkimen lyö pohjaan. vaihdoin termostaattimen 87"een,uusin kaasarin tiivisteen kun se vuoti kuten myös huohottimen letkun. mitä pitäis katsoa tai vaihtaa että alkaa toimimaan? voiko olla tyhjäkäynnin joku elektronin säädin tai jarrutehostin!?
Sammuu!!
audi 80
4301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tosi paha..mulla oli audissa samanlainen vika ja eides pörhöllä löydetty vikaa mistgä se johtuis..
auttaisin jos voisin mutta ei täällä kiinnosta ketään auton viat tai kaverin auttaminen. sen verran mitä olen plazaa seuraillut,ihmiset sättii ja tappelee vaan jostain autojen paremmuudesta yms..neuvoisin että otat selvää jostain missä ihmisiä/asentajia kiinnostaa todella autot ja niiden kunnostaminen!!
termostaatin on jo vaihdettu niin kantsiskohan vaihtaa kytkimen painelaakerimen, tai ehkä laturin hiillokset, Voihan se vika olla jopa bensapumppaamossa.
Käy vielä läpi kaikki alipaineputket. Jossain voi olla ilmavuoto, joka haittaa käyntiä. Oikeastaan suosittelisin uusimaan ne ihan varmuuden vuoksi.