Onko muita samanlaisia Rapu naisia

Ravutar

Yleisesti ottaen miten te rapu naiset antaudutte uuteen/vanhaan suhteeseen? Kerrotteko heti tunteet,vaikka olisi vaarana saada kynsilleen ja lujaa vai peitättekö tunteenne ja odotatte että toinenkin on varmasti samalla tunne pohjalla liikenteessä?

Itse yleensä en ole hanakka kertomaan mitä tunnen toista kohtaan juuri siitä syystä kun on vaarana saada kynsilleen ja lujasti,nyt otin sitten "härkää sarvista" ja kerroin miehelle että en ole voinut unohtaa ja että edelleen tykkään hänestä(aikoinaan yritimme kyseisen kanssa jotain mutta..) ja PAM hän tunsikin samoin. Jostain syystä aivan perus rapuna epäilen että näinköhän onni kuitenkin potkaisi minuakin ja voisi onnistuakin. Yleensä juoksen ja lujaa karkuun heti kun yhtään vakavaksi muuttuu se pelin pitäminen,ja toinen alkaa tunteitaan kertoa,mutta nyt jotenkin tuntuu ettei enää vaan jaksa juosta karkuun.

3

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ravutar

      Miten Rapu(N)ja Neitsyt(M) sopii yhteen? tuleeko siinä sielujen harmoniaa vai iso tahtojen taistelu?

    • joutaa pois

      No, voi hyvänen aika! Jos sulle on nyt tarjoutunut toinen mahdollisuus kokeilla tämän ihmisen kanssa ihmissuhdetta, niin mitä mamoilet? Itseäni ärsyttää pelko niin paljon, että jos huomaan pelkääväni, niin silloin ainakin teen sen asian, jota pelkään. Ehkä se on jotain skorpioni -vaikutusta tai sitten yleistä rapuhulluutta vain. Ihan sama kumpaa, kunhan ei jämähdä paikalleen omiin pelko-keloihinsa.

      Tunnistan kyllä rapunaisena epävarmuuden syöverit, mutta kun tunnen "oikeasti" jotain jotain miestä kohtaan, niin näytän sen. Sitten kuuluu vain 'naps' ja ukko viedään ravunkoloon, josta se ei koskaan halua pois... :-)

      Ei vaineskaan. Luota intuitioosi, ja siihen, että tunnistat oikean ihmisen. Menneisyyttä ei kannata jäädä miettimään, meillä on vain nykyisyys ja tämä hetki. Tee siitä hieno, kun siihen mahdollisuutta tarjotaan. Kaikilta ihmisiltä oppii jotain ja rakkautta ei kadu koskaan. Vai kadutko sinä?

      • Ravutar

        Ei,en kadu rakkautta ja aivan olet oikeassa että ihmisiltä oppii.. Itseasiassa olen aika hyvin kohdannut pelkoni,mutta takaraivossa itää silti se pieni pelon häiven,mutta se saa nyt luvan pysyä siellä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      261
      19601
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      46
      2084
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      195
      1523
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      137
      1430
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1209
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      968
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      82
      799
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      756
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      678
    Aihe