... siis, kun pelaan, äänet katoaa ... Mitä mun pitää tehdä? Auttaako joku erillinen äänikortti tms.
älkääkä naurako siellä *katsoo tuimasti*
älkääkä naurako siellä *katsoo tuimasti*
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aloita ajureista ja directx:stä.
Mikä on käyttöjärjestelmä?
Mitä peliä pelaat?
Katoaako äänet vain pelatessa?
Etsi koneeltasi DxDiag (oletan, että koneeseesi on asennettu DirectX 9c). Sieltä voit testata eri ääniasetuksia (Music, Sound). (sieltä näet myös mitä äänilaitteita koneessasi on)
Joissain vanhemmissa peleissä auttaa se, kun kiidyttimen (Acceleration) liukusäätimen vetää kohtaan: No Acceleration.
käyttis on windows xp (tai mikä lie sinnepäin ; D
- "Etsi koneeltasi DxDiag (oletan, että koneeseesi on asennettu DirectX 9c). Sieltä voit testata eri ääniasetuksia (Music, Sound). (sieltä näet myös mitä äänilaitteita koneessasi on)"
joo, noi mainitut on koneessani. tein testit, puhdas oli, hih. (ts. äänet wörkkii ok.)
niistä äänistä vielä ("i hear voices"); joskus pelaaminen onnistuu äänien kera ihan ok. äänien toimiminen ei ole mitenkään pelisidonnainen; ne vaan katoaa!
sit mä käynnistän koneen uudelleen ja taas mennään! ärrrrsyttävä häiriö toki ....
no, ehkä mä tyydyn nyt tähän tilanteeseen ja kun tapaan "äänimiehen", alan ahdistella häntä tästä(kin) asiasta ...