Rattorin

Onko kokemuksia n.100 euron hintaisista hiekkapuhallusvehkeistä joita halpahallit kaupittelee? Saisko niillä edes vanteita puhtaaksi?
Kompura on mulla kylläkin tehokas!
1463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pieniä, toiseksi liian pienet suuttimet, 3. onnettoman surkeat letku, ennenkuin vanteet puhkuttu hiekka tulee letkustä läpi.

Yleensä myös hiekka-ilma säätö onnettomasti toteutettu.

Sopiivat tosella hyvin johonkin pieneen askartelukäyttöön autotallissa esim alumiinioksidia käytettäessä, mutta ei isompien kappaleiden puhaltamiseen.

(no kyl täällä kohta joku viikon yhtä vannetta nussineena lämpimästi suosittelee :-D :-D Siks tää onkin niin kiva palsta)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putsaus kirjoitti:

Onko kokemuksia n.100 euron hintaisista hiekkapuhallusvehkeistä joita halpahallit kaupittelee? Saisko niillä edes vanteita puhtaaksi?
Kompura on mulla kylläkin tehokas!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu