DNA ja kaapeli mokkula????????

beretta berta

DNA:lla on siis joku ihme vimma päällä, kävin shopetissa ja ehdottivat minulle kaapeli mokkulaa.

onko jollain siis tietoa että mikä on kaapeli mokkula?

8

2057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hullujenhuone

      harkitse tarkkaan kannattaako tehdä itsestäsi hullua hankkimalla DNA mokkula, sillä DNA:n uusin mokkula mainos on taas huvittava: "hulluus on pienestä kiinni ja mokkula on pieni"

    • dnalnif

      en voi uskoa että DNA on keksinyt nyt myös kaapeli mokkulan. sonera ei todellakaan edes puhu tälläisestä.

      minun on aivan pakko nyt kehua DNA:ta sillä kaapeli mokkula on aivan loistava keksintö.

      • mmmmmmmmmmm

        siis mikä on tämä ihme mokkula? mitä se tekee ja mihin sitä käytetään; televisioon vai tietsikaan vai kenties puhelimeen??? voihan tuntematon mokkula!


      • erikeeperi
        mmmmmmmmmmm kirjoitti:

        siis mikä on tämä ihme mokkula? mitä se tekee ja mihin sitä käytetään; televisioon vai tietsikaan vai kenties puhelimeen??? voihan tuntematon mokkula!

        mokkulalla onnistut saaman langattoman yhteyden melkein missä vain.

        mokkula liitetään HUSB: johdolla kiinni tietokoneen kyljessä olevaan COM-porttiin.

        kaapeli mokkula on taas uuden sukupolven keksintö joka mahdollistaa kaapeli laajakaistan käytön vaikka järvenselällä.


      • Rob_Roy_man

    • luigi

      sinun kannattaa hankkia se mokkula heti huomenna, mutta muista kysyä että se on yhteensopiva sinun laitteesi kanssa ja ennen mokkulan asentamista sinun pitää käydä bios asetuksissa disabloimassa kaapeli yhteys.

      muista myös asennuksen aikana olla ilman virustorjuntaa.

      • lukiver

        voiskohan joku antaa jonkun linkin, jossa olis kerrottu tästä DNA:n kaapeli mokkulasta vähän enemmän.


      • kaapeloija
        lukiver kirjoitti:

        voiskohan joku antaa jonkun linkin, jossa olis kerrottu tästä DNA:n kaapeli mokkulasta vähän enemmän.

        siis tällä kaapeli mokkulalla tarkoitetaan ihan tavallista mokkukaa joka toimii modeemina, mutta se ei ole liitetty kännykkään missään vaiheessa.

        kaapeli mokkula ei liity kaapelikaistaan vaan nimi kaapeli tulee kaapelista joka kytketään mokkuasta tietokoneeseen piuhalla.

        tähän tarvitaan kuitenkin että koneessasi on WLANILLINEN sovitin joka pystyy sekä vastaanottamaan että lähettämään dataa.

        normaali verkkokortti ei tähän sovellu, sillä yhteyteen vaaditaan antennia ja mieluiten ulkoista sellaista.

        huhu jonka mukaan kaapeli mokkula toimii missä vain on todellakin vaan huhu, sillä itse asun kolarissa ja täällä ei toimi kaapeli mokkula saati tavallinen USB mokkula kun ei kerran lähettimiä ole lähellä.

        jos minä kuitenkin haluisin käyttää kaapeli mokkulaa tai USB: mokkulaa täällä niin tarvitsisin DIGITAN tuottaman singnaalin eli digitan mokkulan jolla pystyt taas VAIN ottamaan yhteyttä DIGITAN verkon piirissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      122
      3908
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      46
      3371
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      36
      2667
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      208
      2651
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      28
      2522
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      47
      1966
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      115
      1536
    8. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1518
    9. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1466
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      73
      1223
    Aihe