Miks haukutte Arkkia?

Ola forever

Kyllä mä ymmärrän ettei kaikki voi tykätä samoista asioista, mut te keksitte ihan naurettavia tekosyitä vihata sitä! Tyyliin: "Ark matkii 70 -luvun bändejä". Aivan niinku mikää muukaa bändi ei matkis toisia bändejä! Mun ymmärtääkseni tää keskustelusivu on tarkotettu faneille. Eli en mäkää mee jonnekki Ari Koivusen sivuille haukkumaan sitä! Miks teidän sitte pitää?! Antakaa meidän olla rauhassa, mitä pahaa me muka ollaan tehty teille? Vaikka vihais jotain bändiä, ei se tarkota et se pitää mennä heti kertomaan bändin faneille! Mä en tajuu mikä tarkotus teillä on?
Haukkuminen on vain kateutta. Te ootte kateellisia Arkille koska se on menestyny neljäs maas ja joku Ari vain yhdes! Katotaan sitte viiden vuoden päästä, kummalla on yhä kannattajia: Jo 7 vuota soittaneella Arkilla vai 1 vuoden soittaneella idols -tähdenlennolla, Arilla.

7

1140

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Degdegdeg

      Eikös The Ark ole perustettu jo 1991? Eli silloin he ovat soittaneet jo kohta 18 vuotta.

      Olet siinäkin oikein fani kun et edes tiedä koska yhtye on aloittanut. Minä en siedä The Arkia, mutta tiedän sentään tuon.

      • Ola forever

        Kiitos kun korjasit vaikket Arkista tykkäisikkään. Tuo virhe tuli puoliksi vahingossa, puoliksi en ollut varma mitä siihen laitan, eli anteeksi virheeni, mut ei se tarkota sitä, ettenkö olis Arkin fani.
        Ja tarkoitin tuolla enemmänkin, että kyllähän Arikin on varmaan aloittanut laulamisen jo pienenä, niin ne vuosiluvut ovat vähä hankala juttu..


    • mcrlover<3

      moi en oo mikään ark fani mut ei oo kivaa haukkuu toisten lemppareita...oon samaa mieltä.jokanen saa tykätä mistä haluaa eikä tartte arvostella toisia!!!

    • arkkilaisuus

      nii mitä väliä on mitä musaa kuuntelee ei oo välii jos kuuntelee vaik hiphoppi räppiä poppia rockia tai vaikka mummo musaa jos teil ei oo muut elämää ku arevostella toisia musiikin takia nii voitte samantien hankkia elämän kosk tuskin teille tulla arvostelee nii julmasti mitä arkkii jotkut arvostelee koska se ei tunnu faneista varmaa kovin kivalle et hankkikaa elämä jos ei oo

    • Terppamies91

      The Ark ei todellakaan ole ainoa yhtye mitä haukutaan. Lähes jokaisella tunnetulla yhtyeellä on niitä jotka haukkuvat, mutta loppujen lopuksi se haukkujien määrä on kovin pieni.

      • Ola forever

        Mut mä en silti yhtyeen faneille menis kertomaan..


      • erxg
        Ola forever kirjoitti:

        Mut mä en silti yhtyeen faneille menis kertomaan..

        joh.itte en myöskään ymmärrä bändin haukkumista sen faneille. bändejä joista itte tykkään toiset haukkuu mutta se ei oo estäny mua kuuntelemasta niitä..korvat voi tukkia tämmöseltä haukku-roskalta! hau hau! :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1283
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1057
    3. 64
      877
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      861
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      715
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      639
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      573
    Aihe