Miks haukutte Arkkia?

Ola forever

Kyllä mä ymmärrän ettei kaikki voi tykätä samoista asioista, mut te keksitte ihan naurettavia tekosyitä vihata sitä! Tyyliin: "Ark matkii 70 -luvun bändejä". Aivan niinku mikää muukaa bändi ei matkis toisia bändejä! Mun ymmärtääkseni tää keskustelusivu on tarkotettu faneille. Eli en mäkää mee jonnekki Ari Koivusen sivuille haukkumaan sitä! Miks teidän sitte pitää?! Antakaa meidän olla rauhassa, mitä pahaa me muka ollaan tehty teille? Vaikka vihais jotain bändiä, ei se tarkota et se pitää mennä heti kertomaan bändin faneille! Mä en tajuu mikä tarkotus teillä on?
Haukkuminen on vain kateutta. Te ootte kateellisia Arkille koska se on menestyny neljäs maas ja joku Ari vain yhdes! Katotaan sitte viiden vuoden päästä, kummalla on yhä kannattajia: Jo 7 vuota soittaneella Arkilla vai 1 vuoden soittaneella idols -tähdenlennolla, Arilla.

7

1083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Degdegdeg

      Eikös The Ark ole perustettu jo 1991? Eli silloin he ovat soittaneet jo kohta 18 vuotta.

      Olet siinäkin oikein fani kun et edes tiedä koska yhtye on aloittanut. Minä en siedä The Arkia, mutta tiedän sentään tuon.

      • Ola forever

        Kiitos kun korjasit vaikket Arkista tykkäisikkään. Tuo virhe tuli puoliksi vahingossa, puoliksi en ollut varma mitä siihen laitan, eli anteeksi virheeni, mut ei se tarkota sitä, ettenkö olis Arkin fani.
        Ja tarkoitin tuolla enemmänkin, että kyllähän Arikin on varmaan aloittanut laulamisen jo pienenä, niin ne vuosiluvut ovat vähä hankala juttu..


    • mcrlover<3

      moi en oo mikään ark fani mut ei oo kivaa haukkuu toisten lemppareita...oon samaa mieltä.jokanen saa tykätä mistä haluaa eikä tartte arvostella toisia!!!

    • arkkilaisuus

      nii mitä väliä on mitä musaa kuuntelee ei oo välii jos kuuntelee vaik hiphoppi räppiä poppia rockia tai vaikka mummo musaa jos teil ei oo muut elämää ku arevostella toisia musiikin takia nii voitte samantien hankkia elämän kosk tuskin teille tulla arvostelee nii julmasti mitä arkkii jotkut arvostelee koska se ei tunnu faneista varmaa kovin kivalle et hankkikaa elämä jos ei oo

    • Terppamies91

      The Ark ei todellakaan ole ainoa yhtye mitä haukutaan. Lähes jokaisella tunnetulla yhtyeellä on niitä jotka haukkuvat, mutta loppujen lopuksi se haukkujien määrä on kovin pieni.

      • Ola forever

        Mut mä en silti yhtyeen faneille menis kertomaan..


      • erxg
        Ola forever kirjoitti:

        Mut mä en silti yhtyeen faneille menis kertomaan..

        joh.itte en myöskään ymmärrä bändin haukkumista sen faneille. bändejä joista itte tykkään toiset haukkuu mutta se ei oo estäny mua kuuntelemasta niitä..korvat voi tukkia tämmöseltä haukku-roskalta! hau hau! :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      412
      3169
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      85
      2343
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2319
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      21
      1970
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      180
      1492
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      10
      1339
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1129
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1072
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      92
      969
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      106
      934
    Aihe