Onko kellään tullut Aravaa syödessä verenpaineen laskuja, heikkoutta ja hengen kulkemisen vaikeutta?Mulla on melkein jatkuvasti nykyään heikko olo, verenpaine laskee 105/78,heikotuttaa, sekä saan keskittyä hengitykseen.Tulee olo, että tarvitsee kylmää happea.Olen syönyt Aravaa yli vuoden, voiko tälläisiä oireita tulla vasta näin pitkän ajan jälkeen.Ei kehatis soittaa lääkäriinkään, kun tää ollut ainut sopiva lääkitys muuten.Onko mitään neuvoa?
ARAVA / VERENPAINE
kittala
1364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nyt heti soittamaan lääkärille!! Itellänikin on kyseinen lääke käytössä kolmatta päivää ja sivuvaikutuksistahan sen kohdalla ei vielä ole satavarmoja tietoja, kun on sen verran tuore reumalääke.
Verenpaineen nousuhan tuossa lääkeselosteessa sanotaan, mutta kehottaisin kyllä soittamaan lääkärille pikapikaa. Mitä ihmeen pelkäämistä siinä on?? Sun terveydestäsihän tässä on kyse!