Miksi?

Miksi uskovaiset tuputtajat ovat vallanneet yhtä äkkiä tämän masennuspalstan? En enää tunne saavani mitään apua/lohtua/tukea tästä palstasta koska kaikki vaan tuputtaa Jumalaa ja uskontoa. Sehän se auttaakin.. Enkä nyt mitenkään mollaa uskovaisia mutta kerroinpa vain mielipiteeni. Niin että jos tästä lähtien voisitte pitää uskon asiat poissa tältä palstalta, kiitos.
8286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Missä täällä näet paljon uskonasioita käsiteltävän? Kerropa ?

Äänestä
  • lueskeleppa noita keskusteluja niin kyllä huomaat varmasti itsekkin. Tai sit olet sokea. =p

    Äänestä

  • mmmhhh kirjoitti:

    lueskeleppa noita keskusteluja niin kyllä huomaat varmasti itsekkin. Tai sit olet sokea. =p

    ......

    Äänestä

  • ymmärrän :) kirjoitti:

    ......

    Juurihan vastasin..

    Äänestä

  • niin muka? kirjoitti:

    Juurihan vastasin..

    sano nyt rehellisesti missä täällä puhutaan kokoajan jumalasta ja uskonnosta ja tuputetaan sitä ?????

    Äänestä


  • ei aloittaja kirjoitti:

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000199&posting=22000000030806077

    Itseäni on alkanut myös ärsyttää nämä viestit joita tänne on alkanut ilmestymään ihan liikaa. Ja tuossa on vasta yksi esimerkki..

    tulleensa uskoon kirjoiutksen puolivälin tiimoilla ??????? Mitä siinä on niin ärsyttävää ? No, se jääköön salaisuudeksi, oikeastaan en edes tahdo kuulla vastausta kun nyt tarkemmin ajattelen. Täällä on paljon myös uhkaavaa kirjoitusta ja todella hädässä olevia avun hakijoita yms... meidänkin kirjoituksemme liittyi muiden joukkoon kannanottoineen. Silleen. Annan kuitenkin itse rauhan uskoon tulleille ja olen iloinen että ovat selvinneet ja löytäneet oman pelastuksen joka pohjaa hyvyyteen . Pelastuisivatpa kaikki siten ettei tulisi mitään tuhoa ja pelkoa tuottavaa... niinkin käy.... olemme siitä lukeneet.....

    Äänestä

ajatusmaailmasi mukaan ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijän83 kirjoitti:

Miksi uskovaiset tuputtajat ovat vallanneet yhtä äkkiä tämän masennuspalstan? En enää tunne saavani mitään apua/lohtua/tukea tästä palstasta koska kaikki vaan tuputtaa Jumalaa ja uskontoa. Sehän se auttaakin.. Enkä nyt mitenkään mollaa uskovaisia mutta kerroinpa vain mielipiteeni. Niin että jos tästä lähtien voisitte pitää uskon asiat poissa tältä palstalta, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu