Kannattaako nyky-Dingoa mennä

keikalle katsomaan?

Miten on?

9

1093

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rokkisetä

      KYLLÄ! Itsekin menossa viikonvaihteessa!

      • Mikke

        minäkin. Se ei ole vain pelkkä kokemus vaan menee täysillä elämyssektorille!


    • pettynyt.

      Olin pari viikkoa sitten Dingon keikalla ja petyin suuresti. Yhtyeen yhteissoitto ei ollut kohdallaan, ja kaikkein pettynein olin Neumannin lavaesiintymiseen ja käyttäytymiseen. Hänen "välispiikkinsä" olivat ala-arvoisia, ja luulen, että Neumann oli hieman humalassa.

      Keikasta minulle jäi huono maku. Olen nähnyt Dingon 80-luvullakin keikalla, ja meno oli aivan toisenlaista. Nyky-Dingosta huomaa selvästi, että kyse on pelkästä epätoivoisesta rahastusyrityksestä.

      • 13131314

        Täysin samaa mieltä.


      • ei kannata vaivautua
        13131314 kirjoitti:

        Täysin samaa mieltä.

        Rahastusta sanon minä.


      • kepa.rrr
        ei kannata vaivautua kirjoitti:

        Rahastusta sanon minä.

        Kyllä dingo vetää livenä helvetin hyvin nykyään.

        Siellä ei huonoa lenkkiä ole.
        jos nipa nyt pienesssä on joskus niin so what. Rockn rolliin kuuluu pienet tömpsyt silloin tällöin, kysy vaikka popedan patelta.


      • ........
        kepa.rrr kirjoitti:

        Kyllä dingo vetää livenä helvetin hyvin nykyään.

        Siellä ei huonoa lenkkiä ole.
        jos nipa nyt pienesssä on joskus niin so what. Rockn rolliin kuuluu pienet tömpsyt silloin tällöin, kysy vaikka popedan patelta.

        toisinaan paremmin ja toisinaan huonommin...ja tömpsyt ei kuulu työntekoon, muina aikoina jokainen voi tömpsytellä just niin ku lystää...toivotaan ettei käy kuten patelle...


      • kannata
        ei kannata vaivautua kirjoitti:

        Rahastusta sanon minä.

        Ei kannata, välipuheet on surkeet, humppelissa neuman. Mullekin oli pettymys kun kävin katsomassa, 80-luvulla oli ihan eri meininki, musiikki hyvää, ääni ihanan puhdas, pukeutuminen ihanaa, ihania kaikki, sai kaikki mukaan, Neuman oli hurmaava. Kaikki oli silloin hyvin, mutta silloin kun yritti siirtyä rokkiin kaikki meni minun mielestä pieleen. Nyt kaikki on pilalla, sen ymmärrän että ihminen vanhenee, mutta tämän päivän Dingo on pelkkää rahastusta, eikä mitään muuta. Neuman ei kunnioittanyt mun mielstä entisiä bäntiläisiä (jotka oli silloin 80-luvulla)silloin kun nosti Dingon pinnalle, muut olivat vastaan.

        Ei kannata, pelkkää rahastusta!


    • MIES mennä ollenkaan

      Dingon keikoille?!? Voi olla herkälle hengelle turmioksi!! Luin tuossa juuri keikkakuvauksen imperiumi.netistä viime kesän DBTL:stä:

      " Naiset dingot saavat vieläkin kuumaksi, jonka allekirjoittanutkin koki kuvausvälikössä, kun tuntemattomat kädet alkoivat yhtäkkiä hivellä niskaa. Onneksi tämä tapahtui kuitenkin Dingon, eikä vaikka Havana Blackin ystävien toimesta."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8635
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8633
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6993
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6203
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5268
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4305
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4150
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4093
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3869
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      74
      3765
    Aihe