kadi on ainoa joka ei Jarkkoa mollannut jatkuvasti.
Niko haukkui Jarkon
PK:ssa
251132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Niko sanoi, sitä kysyttäessä, kenen toivoisit lähtevän, siihen Niko sanoi jarkon, ei muuta. Tämä virolaislehmä ruoesi puukottamaan selkään jarkkoa heti saulin ja Riitan kanssa. Onko kuulossasi vikaa.
VirolaisLehmä?
Mikäs itse olet?
Tää on niin tätä suomalaisuutta ylimmillään, itse syyllistyt samaan paskanjauhamiseen..
Kun Niko mollasi jarkon maan rakoon.Hyvä niin !
Ensi se lehmä oli jarkon kanssa niin mielinkielin, kohta haukkui jarkkoa muiden mukana, Siihen haukkumiseen meni vähiten mukaan Niko
Jarkon mollajat olivat Kadi, sauli ja Riitta. Niko ei osallistunut, muuten kun senverran, että sanoi P.K. huoneessa kysyttäesä, kenen toivoisi lähtevän, tällöin sanoi jarkon. Peskää korvanne. takinkääntäjistä suurin ja ilkein oli ehdottomasti kadi. uskokaa.
Aika törkeää on toi paskan puhuminen Jarkosta tuola talossa..toivottavasti pilkka osuu jokaisen omaan nilkkaan. Aikuiset ihmiset eivät näköjään osaa lopettaa Jarkon haukkumista..tottahan mielipiteet pitää esittää mutta toi jatkuva jankuttaminen alkaa käydä hermostoon.!
Niinhän se sanoi ettei ollut tajunnut aikaisemmin hidasälyinen kun on, ja aikaisemmin oli vähän ihastunutkin Jarkkoon. Mutta pikkujouluillan jälkeen alkoi pelkäämään,kun totuus tuli julki, että Jarkko vain Kadille nauroi ja ajatteli vain kerta-panoa hänen kanssaan, niinkuin aikaisemmin oli sanonut, ettei jaksais Kadia enää aamulla!
Ihan samaa mieltä pahin sekäänpuukottaja oli kadi. Yhdyn edelliseen.
Nikolle.Aiemmin annoin Riitalle.Näi se menee.Ei Rilli haluu voittaa eikä voittaskaan.Rilliki haluu voiton nuorelle ihmiselle.Rillillä on hyvä sydän.Rilli huomas heti ,että Jarkko on feikki tapaus.
Koska jarkko lähti, voittaja on näin ollen Niko. Kaikki jarkko fanit mukaan. Antakaa äänenne nyt Nikolle. älkää välittäkö, palstalla joku joka valehtelee. Niko on paras. Timon porukka varmasti myös antaa äänensä Nikolle. Timo nukkuikin Nikon vieressä, joten voitto on jo varma. Kaikki mukaan. ähä, siitä saitte, kun äänestitte jarkon pois.
hyvä sydän. Piti ihan kirjoittaa rilli pienellä,kun alko niin naurattaan. Siehän vitsikäs oot;)
sillä on kuka kenenkin vieressä nukkui!
Ja pidetän nyt huoli ettei voitto mene puppelipojille, hyi olkoon!
KADI VOITTAKOON!
Miten se vieressä nukkuminen ja muu leikkisä oleminen ja juttelu on pahempaa kuin pojat sitä tekee, mutta naisia ei haukuta ollenkaan jos ne halii ja on kahdestaan pupulissa milloin missäkin. Kadi ja Suvi nukkuivat melkein sylikkäin kotibileillan jälkeenkin.
Onks se ollut tollanen kehuja ennen? Riitta kysäisi.
Sauli sanoi Jarkon kehumisen alkaneen vasta muutaman viimeisen viikon aikana.
- Sen mä vaan muistan, kun se sanoi, että hän on niin h*lvetin viisas, Riitta heitti. - Silloin mulla nousi karvat heti pystyyn!
- Sillon pikkujouluissa sillä oli kyllä semmonen ego päällä, Saulikin muisteli.
- Siis kauheeta, mua oksetti, Riitta pauhasi. – Se heilutti niitä mu*iaankin koko ajan!
Kadi naureskeli ja totesi asian olleen hänestä pelkästään hauska.
- Minusta se ei ollut enää hauska siinä vaiheessa! Riitta täräytti.
Muut repesivät luumäkeläisen kommenteille. Riitta jatkoi tykitystään kommentoiden Jarkon toilailuita ivalliseen sävyyn. Myös muut muistelivat seinäjokelaisen kommentteja.
Aiheesta jatkettiin vielä pitkään. Jarkon lisäksi Timo pääsi osaksi keskustelua, kun asukkaat mietiskelivät kahden seinäjokelaisen itsevarmoja kommentteja. Sekä Timo että Jarkko olivat häätöäänestykseen joutuessaan olleet varmoja siitä, etteivät he joutuisi poistumaan talosta.
- Mun mielestä pitäis olla vähän niinku nöyrempi, Niko kommentoi.
- Jopa Suvi sanoi mulle, että sitä ärsyttää, Kadi muisteli.
- Niin, kun ne sanoo suoraan, että he ei oo lähössä täältä, Niko puhahti.
Keskustelut jatkuivat vielä hetken, mutta lopulta Kulta-makuuhuone hiljeni yölevolle. Finaaliviikkoon lähdettäisiin neljän asukkaan voimin.
tehkää omat johtopäätöksenne siitä sitte ketä mollasi ja mitä :)
Totta ! kadi sanoi että Jarkkohan oli pelkästään hauska.
Riitta provosoi ja Sauli ja Niko mennyt siihen vittuiluun mukaan.
Kyllä varmaan tuntuu jarkosta hyvältä.
katsotaan äijän omat mielipiteet tänään extrasta.
Kadi taas osoittautunut reiluimmaksi.
Jarkon ihan paskaksi kun taas Kadi kehui.
Kun jarkko oli P.K huoneessa, silloin sängyllä olivat sauli ja kadi, jotka haukkuivat molemmat jarkkoa. Naureskelivat ja ivailivat. Kun jarkko tuli p.k. huoneesta selkäänpuukottaja kadi tuli jarkon viereen, niinkuin mitään ei olisi tapahtunut. Että kukahan onkaan talon kieroin. Se on se idiootti virolainen. jarkko fanit. Muistakaa kaikki ÄÄNET NIKOLLE
Joo.. nauro sitä kun Jarkko sanoi olevansa kaunis vauva.
Itse olisin kuollut nauruun.
Pelle koko Jarkko.
Niko on minun suosikkini mutta pakko sanoa Kadin puolustukseksi että hän on vähiten Jarkkoa mollannut.
Ja jos joku täällä vielä niin väittää niin teen aina ja aina uusia avauksia totuuden selvittämiseksi.
Teinä pitäisin turvat tukossa kunnes kuulemme Jarkon mielipiteen.
Kyllä tuossa iässä pitäisi jo itsensä hillitä ja olla fiksusti, mutta Jarkko on tosi törkkis: haukkui huoraksi Piaa, yritti laittaa väkisin Suvin ja Kadin kättä muniinsa porsasteli porsaspuvussaan oikeen viimeisen päälle. Ja vielä riitalle törkeät sanat.
Mitä kaikki talossa ja varmaan katsojatkin ihmetteli.
ohjelmaa. Niko, Sauli ja Riitta nauroi Jarkkoa ja Kadi sanoi että Punkki oli hauska.
SIINÄ TOTUUS !
Jarkkoa kohtaan jo PK:huoneessa ja nimeämisissä.
Kadi oli ainut joka ei manipuloinut äänestäjiä.
Äänestäjät päättivät, Kadi ei vaikuttanut päätökseen.
olleskaa 24/7 ,ku tollasia luulottelet.
Kadi piti Jarkosta loppuun asti.Pitäis ihmisten kuunnella,mitä puhutaan.Rehellisyyden tähden Nyt Jarkon kannattajat äänestämään Kadi voittoon.Jarkkoa on kyllä ikävä,nyt siis KADI voittoon.
Kadi ei tosiaankaan pitänyt Jarkosta enää ainakaan kahteen viikkoon, sehän on ollut niin kaveria Nikon kanssa halaillut ja kaikkea jutelleet, kyllä Jarkko on jäänyt sivuun jo aikoja sitten.
,,,,,,,,