Tuleeko asuntokaupan jälkeen jotakin, mistä joudumme vielä maksamaan tuleville asukkaille? Remonttia tms. josta emme ole olleet itse tietoisia..? (Tuntuu, että meitä ennen talon omistaneet asukkaat eivät meille ihan kaikkea kertoneet myyntivaiheessa.. Ja kun emme remonttia esim. kylpyhuoneeseen tehneet.. Nyt harmittaa kun myymme seuraaville, että jotakin negatiivista tuleekin sitten meidän niskaamme tästä..)
Osaisitkohan auttaa..
Paha aavistus..
4202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tulee... Kannattaa luottaa omaan intuiitioon! Miksi sinä lähdit yleensä tekemään kauppoja mistä oli tunne jo valmiiksi että "homma kusee"?
Nyt makselet sitten oppirahoja...
Se on helppoa ulkopuolisen sanoa, että ei olisi pitänyt lähteä kauppoja tekemään kun et tiedä taustoja miksi näin teemme. Liittyy mm. lasteni turvallisuuteen tämä paikan vaihdos.. Toivottavasti ei mitään negatiivista löytyisi- sitä todella toivon! Aion kyllä olla yhteydessä niihin, jotka asunnon meille möivät, mikäli jotakin ilmaantuu!
Hei! Nostin sinulle kortteja, yksi niistä on vaalea nainen - sinä? Korttien perusteella aavistuksesi taitaa valitettavasti olla oikean suuntainen. Kun vielä astrologisestikin katsoen aika on nyt huono kaikenlaiselle myymiselle ja ostamiselle, niin ehkä kannattaisi pelata varman päälle ja hoitaa kaikki asiat kuntoon ennen myymistä. Lycka till!
Ikäväähän tuo jos niin käy kun epäilen.. :((( Voi pahus! Ei tässä enää keretä mitään tekemään. :( Pitää ottaa vastaan se mitä nyt annetaan. Kaikella tarkoituksensa, kävi miten kävi. :/