SAARELAT JA FORSIUKSET..

On ihan turha puhua rakkaudesta noiden julkkisparien kohdalla,rakkaus on sitä,että ollaan yhdessa myös vaikeuksien läpi.Puolitoista vuotta naimisissa!!Mitä ihmettä sitä menee yleensä kuluttaan papin aikaa menemällä siunattavaksi!
Tuon ajanhan voi olla vaikka kihloissa ja tutustua toiseen.
Ei kuulu muuten mulle,mutta kun nämä samat koittavat hoitaa meidän kansalaisten etua siellä valtion edustajina.Köppäseltä vähän tuntuu.
Huonoa esimerkkiä antavat nuorille mitä on rakkaus.
Ei rakkaus ole sitä,että hetken huumassa mennään kimppaan.Se on ihastumista ja se ei kauaksi kanna.
Tolla esimerkillä mitä nämä kansamme edustajat näyttävät,äkkiä avioon ja kohta ero he rikkovat vaan itteänsä.Mutta tämähän on yleinen trendi kaikkien julkkisten kanssa ympäri maailman.Kunnioitan niitä julkkispareja jotka ovat edelleen yhdessä vaikka on kulunut 30v ja enempikin.Muistaakseni Mel Gibson ja hänen vaimonsa on yksi tällainen pari,suomalaisista hattua nostan Kari Tapiolle ja hänen vaimolleen
Nämä pitäs nostaa ykkösuutisiksi.
Jos tällaisilla yhteen,ero,yhteen,ero ihmisillä on lapsia mukana kuvioissa,niin sääli heitä.

7

1086

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J P T

      Saarela on päässyt ministeriksi hyvin epämääräisin keinoin, jotka eivät kestä päivän valoa. Esim. "seurustelu" Niinistön kanssa ja sitä kautta pääsy ministeriksi. Eikös tuo ole haureutta pahimmillaan? Sehän ei ole muuta kuin alhainen huo*a.

      Ja Tanja on todistettavasti tyhmä kuin vasemman jalan saapas. Hän ei ole kyennyt mihinkään muuhun kuin antamaan järjettömiä lausuntoja, joita muut ovat jälkikäteen yrittäneet selitellä ja korjailla sekä esittelemään näitä "elämää suurempia" salamarakkauksiaan naistenlehdissä, ja niitähän riittä kuin vilkkilässä kissoja....

      • ole noin

        katkera. Ajettes nys vähän Sauliakin? Vanha mies saa jo kohta kiikustuolissa muistella lopun ikäänsä kun seurusteli 4-vuotta todellisen kaunottaren kanssa! Harvan vanhan miehen kohdalle sattuu tuommoinen onni!


      • söör
        ole noin kirjoitti:

        katkera. Ajettes nys vähän Sauliakin? Vanha mies saa jo kohta kiikustuolissa muistella lopun ikäänsä kun seurusteli 4-vuotta todellisen kaunottaren kanssa! Harvan vanhan miehen kohdalle sattuu tuommoinen onni!

        asiaa


    • Norigo

      Kyllä täytyy ihmetellä, onko niillä päässä muuta kuin se miehen kapula.

      Ajatelkaapa kuinka pitkään Pirkko Mannola ja Åke Lindman ovat olleet yhdessä. ensimmäistä juorua en ole ainakaan minä kuullut. Ihailtavaa.

      • kolmas kerta

        sanoi toden! Ovatko miesten avioerot mielestäsi jotenkin sallitumpia kuin naisten?


    • vetäytyminen rauhoittaisi n...

      Työssä piipahtaminen varmisti taas kerran valtavan julkisuuden asialle ja nyt moni suositteleekin Tanja Saarelalle rauhoittumista ja vetäytymistä julkisuudesta.

      Linnan juhlat voi jättää väliin, se tuskin on iso moka, jäiväthän keväiset juhlat eduskunnassakin väliin Ollin kanssa lomaillessa!

      Moni ajattelee, että nyt olisi aika laittaa lapset tärkeysjärjestyksen kärkeen ja jättää ne kamerat sinne ulos odottelemaan!

      Lähipiiristä varmasti löytyy ihmisiä, jotka enemmän kuin mielellään tukevat tätä rauhoittumista ja voivat viedä lapset harrastuksiin, käydä kaupassa, ulkoiluttaa koirat (jos kamerat ihan kotinurkille asti eksyisisvät).

      Vaikka kuinka tekisi mieli ilman puhetta, hiljaisuudella, olemuksellaan ja sanattomalla viestinnällään kertoa paljon niin nyt on kuitenkin oikea aika jättää kameroiden eteen tuleminen.

      Uskomme, että tuttavia ja työtovereita löytyy joilta voi varmistaa ettei paikassa jonne on menossa ole lehdistöä pilvin pimein odottelemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      226
      2271
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1342
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1177
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      1006
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 76
      885
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      757
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      750
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      731
    Aihe