Outlet-myymälät Orlandossa?

vinkkejä?

Muistaisin kesällä lueskelleeni täältä hyviä outlet-vinkkejä Orlandon alueelta, mutta nyt en enää löydä sitä mistään. Kaikki vinkit edullisista ostospaikoista olisivat tervetulleita ja myös Disney world vinkit. Eli jos kävijöiltä saisi palautetta, niin kiva :)

1

1424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-Disney cast member

      Premium Outlet Mall on hyvä tehtaanmyymälä, siellä on mm. Nike factory store, Guess, Banana Republic ja muita hyviä merkkejä. Premium Outletin lähellä on farkkujen tehtaanmyymälä, josta saa merkkifarkkuja todella edulliseen hintaan. Kaukana ei ole myöskään Disneyn Pleasure Island, joka on Disneyn ostos- ja biletyspaikka. Sitä ei kannata jättää väliin!! Ainakin vielä vuonna 2003 siellä oli Cirque du soleilin esitys, todella hieno. House of Blues on hyvä klubi, samoin Millenium, jossa pyörivä tanssilattia :D
      Orlandon keskustan tuntumassa on ostari nimeltään Pointe Orlando, ja kannattaa myös käydä Florida Mallissa.
      Disneyllä on neljä puistoa, Magic Kingdom, Epcot, MGM Studios ja Animal Kingdom. Lisäksi on water parkeja(vesipuistoja), ja useimmat hotellialueet on näkemisen arvoisia. Esim Boardwalk, Epcotin vieressä on upea, ja siellä on mm. kiva pianobaari. Puistoissa menee aikaa, high seasonina suurin osa jonotukseen. Suosituimpiin kohteisiin voi olla yli tunnin jonotus. Kannattaa hyödyntää fast passeja, kun käy hakemassa fast passin, saa ajan jolloin voi tulla takaisin kohteelle ja pääsee "jonon ohi" vähän nopeammin. Omat suosikkini ovat Rock'n'rockeller coaster ja Tower of Terror, MGM Studioilla. Rakas kohde on myös Epcot, jossa olin vuoden töissä....Puistoihin kannattaa varata päivä per puisto, turha kiirehtiä, siellä on niin paljon näkemistä.
      Jos etsii hurjempia kyytejä, Universal Studios on myös erinomainen vaihtoehto.
      Ja yksi ravintola suositus: kannattaa varata pöytä Disneyn Polynesian Resortista;(olikohan se joku luau-niminen) siellä saa illallisshow'n ja erittäin maistuvaa, hawaijilaistyyppistä ruokaa. Ilmapiiri on upea!
      Ja jos on enemmän aikaa ja rahaa, suosittelen lämpimästi Disney Cruise Linea, jossa ihmiset hemmotellaan pilalle... Jenkeissä myydään paljon paketteja, jossa ollaan esim 4 päivää puistoissa ja 3 päivää risteilyllä. Suosittelen!! Orlandossa löytyy kyllä kaikkea, niin lapsiperheille kuin bilettäjille ja shoppaajille. No, kulttuuritarjontaa ei sinänsä ole, mutta se annettakoon anteeksi...Tämä meni melko kehumiseksi, mutta ovat nämä sen arvoisia..En tiedä, miten paljon asiat ovat muuttuneet tuosta vuodesta 2003, sen tiedän, että Disney satsaa todella paljon viihtyvyyteen ja asiakastyytyväisyyteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      47
      7735
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4283
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3765
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3220
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2906
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      69
      2636
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      64
      2518
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      58
      2469
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2349
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2306
    Aihe