Mistähän mahtaisi löytää pahvisia lastoja? Kiitos
Vastaukset 5
- ovat
jo vuosia ollut puhallettavia.
- Nimetön
ainakin vuosi sitten pahvi lastoja sai Keminmaasta
Topparin romu firmasta se kun on ostanut ruotsin armeijan varastoja romutettevaksi ja siinä samassa saanut kaiken laista mukana myös niitä pahvisia lastoja:)
Taitaa puhelin numero löytyä vaikka tioedustelusta. - rintamamies
museostahan niitä löytyy! tai kannattaa käydä katsomassa jostain ikivanhasta pommisuojasta.
- tulperi
Olkoon vaan museotavaraa, mutta pakkasessa pahvilasta on kaikkein toimivin ja käyttökelpoisin. Ilma- ja tyhjiölastojen muovi kovettuu jo -5' kelissä sellaiseksi, ettei lastalla tee mitään. Sama koskee Laerdalin ja Ambun elvytysmaskeja. Esim. rinnepäivystäjien suosikki on pahvilaatikosta leikattu rannelasta: ei maksa mitään, jokaisen helposti tehtävissä ja toimii kun huussin luukku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627