eroni jälkeen ihmettelen, miksi ei vapaat miehet voi olla vaan kavereita, mun kanssa muualla kuin tuolla harrastuksissa tai kapakoissa?
Miksi he ei voi tulla ns. kylään muuten vaan seuraksi?
Ennen liittoani kun oli sinkku oli mul semmosii kavareita, miksi ei nyt, onko se joku este että asun lasteni kanssa...pitäskö mun sanoo niille miehille etten hae isää lapsilleni vaan tahdon vain juttuseuraa iltoihini...en seksiä!! pelkää jutusteluu, miesten mielipiteitä asjoista!
Pelkääkö miehet yh.äitejä ettei heidän kotia voi mennä, pelkästään juttelemaan tai pelaamaan, kuluttaman aikaa...en ymmärrä.kertokaa joku, onko jollain yh.äidillä samoja kokemuksia? ja MIEHET miksi ei voi käydä kyläs yh.äidin luona samalla lailla kuin jonkun mies kaverin luona?
miksi, m ja n ei voi
4
687
Vastaukset 4
- muka vois
mä ainakin voin.
ei ole este ollenkaan että jollain pyörii muksuja kotona mutta onhan siinä se kun ei aina tiedä kuinka se exä suhtautuu ja onko pihalla hauliruutan kanssa varttumassa kun sun ystävä lähtee iltasufeelta veks.
ei ole tähän päivään mennessä kuitenkaan kukaan varttunu että hyvin nuo on menneet.
välillä tosin sitte heilahtanu sinne sexin puolellekkin mutta sallittakoon se ystävillekkin.
avaraa katsetta vaan kehiin niin kyllä niitä kavereita löytyy meistä miehistäkin. - hormoonit...
Muutaman kerran kylläkin tullut sellainen tilanne eteen että on vaan mennyt kahville ja siellä on ollut puutteessa oleva yksinhuoltaja härillään vastassa.
Ei se niin häävi tunne ole sekään jos joutuu jostain syystä pihtaamaan. Ja pääsääntöisesti nainen suuttuu loppuiäkseen, jos sille ei anna. Omituista sinällään että naiset kyllä itse pihtaavat minkä kerkeävät ja oletavat että miehet ei oo moksiskaan...- alkuper.kirj.
huomaatteko....kaveruudesta puhuin!
Seksiin kääntyi taas jutut!!
Ja minkä takia yh.äidit olis puutteessa eläviä....
ei varmaan sen enempää kuin suhteessa elävätkään.
Itse saan seksiä niin paljon ku haluun...onhan ne lapset joskus isällään ja NUKKUVAT YÖLLÄ!!
Oikeesti..mulla oli montakin kaverii, ennen liittooni ja ei koskaan tehnyt mieli heidän kanssa seksii ja eivät kans koskaan yrittäneet mitään, heillä omat seksi kaverit ja mulla omat , miksi nyt kun olen vanhempi se ei muka toimisi...ei se oo pihtaamista jos ei "mies ystävä" kiihota.
Onko miehet sit keski ikäsinä semmosii et heille kelpaa kaikki naiset? jopa ystävii tarvii koittaa..? siitäkö se johtuu sit et ne vaimot elää kotona puutteessa, kun he juoksee ystävien sängyissä.Eli keski ikäsille miehille ei naisen ystävyys merkkaa mitään..seksi vaan.
Itse en vonkaa miehii, eikä koskaan ole tullut tilannetta et mies ois sanonut ei...mulla kun käynyt niin et miehet on sen aloitteen tehnyt, en minä. ja kyl miehet on hienosti suhtautunut jos sanoin ei! Uskon et naisille kova pala jos mies ei " anna"!! huom ei saa yleistää...ei siis kaikille, ehkä!!
mutta useimmiten se ei toimi pitkään naisen lokiikalla :=)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 139926
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?101828Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha110800- 60735
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55601Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26593- 154499
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett44497- 42489
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.46451