Missä viipyy

viestittelystä ulkomaailmaan.
Haukkumisen lomassa Riitta lähetti Jarkolle viestin.
"Sori vaan Jarkko missä sitten oletkin"

Eikös noita rangaistuksia ole tullut vähemmästäkin??
7455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miten tuollainen on mitään rangaistavaa viestittelyä? Eikös koko sakki saanut rankkaria tarpeeksi kun Kadin vuoksi kukaan ei nukkunut päiväunia. Kadia suositaan muita enempi tuotannon puolelta. Asukkaatkin eivät pistä häntä ruokaa laittamaan tai tiskaamaan vaan palvelevat kuin lasta. Ei minusta ole kovin sosiaalinen porukkaan ollut (paitsi viikkotehtävissä ihmekyllä Kadi on mukana).

Äänestä

rankkuja jaeta! Viestittäähän Saulikin koko ajan ulkomaailmaan niillä saatanan homo-rannekkeillaan. Osaako joku muuten kertoa, miten se Heka(?) viestitteli ulkomaailmaan, kun oli saanut siitä rangaistuksena 2 ylimääräistä häätöpistettä.

Äänestä

..oli Jarkolle tarkoitettu. Pari kuukautta ehti kotona katsoa BB:tä, joten tietää varmasti, että sanomalla tuon sorry-jutun alkaa näillä palstoilla esiintyä kirjoituksia siitä miten "kauniisti Riitta teki kun pyysi anteeksi..."
Eli kyllä se oli ihan katsojille/äänestäjille tarkoitettu lausahdus - ja varmasti senkin koukun joku tauno nielaisee.

Äänestä
  • edes tarkoittanut sitä, se oli vain jatkoa sen sanoille jossa pilkkasi Jarkkoa.

    Äänestä

  • no ei takuulla kirjoitti:

    edes tarkoittanut sitä, se oli vain jatkoa sen sanoille jossa pilkkasi Jarkkoa.

    Vielä kaiken lisäksi. Ei se mistään sydämestä tullut.
    Raakku/vääntelijällä sitä ei olekaan edes!

    Äänestä

Monessa asiassa raakulle!

Asukkaat ovat saaneet niitä harmittomista jutuista. Nyt ei mitään!

Tuotanto mukana pelissä. Ei voi muuten ymmärtää!

Äänestä

"Musta tuntuu että että niissä jutuissa oli puolet paskaa, jos ihan suoraan sanotaan. Laittaa kyllä joskus vähän halvalla niitä juttuja.
Sori vaan nyt punkki missä oletkin, näin minä ajattelen sinusta."

Selvää viestintäähän tuo oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riitan rangaistus?? kirjoitti:

viestittelystä ulkomaailmaan.
Haukkumisen lomassa Riitta lähetti Jarkolle viestin.
"Sori vaan Jarkko missä sitten oletkin"

Eikös noita rangaistuksia ole tullut vähemmästäkin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu