VISIOIDAANPA

Vaikkapa tuon Haapajärven suomilla mahdollisuuksilla.Ajatellaanpa, vaikkapa tasokas ruokaravintola rannalla tai jopa osittain veden päällä.Ja mitä kaikkea muuta sinne vois!
Onko kukaan liikemies-yrittäjä tullut moista koskaan ajatelluksi?
3475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poltan sikarini sikarini loppuun ja ja laitan tuulemaan asian puitteissa. Monellako prosentilla olet tulossa mukaan?

Äänestä

kävely-katu järven ympäri,kauniita istutuksia,palveluja ja vaikkapa campping-alue.Onks kunnassa koskaan mietitty moisii mahdollisuuksii ja kaavotuksii.Ja missä kunnossa toi rapakko on,onko mahdollisesti kunnostuksen arvoinen.Yrittäjiä varmaan tulisi.Olisi varmaan hieno paikka tommoisen kunnostukseen jälkeen.

Äänestä

mutta ku tarkemmin, vois olla jopa järkee kehitellä, jottain.Jos ei muuta, niin ainaski masemoida rannat kaaniimmaks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seles kirjoitti:

Vaikkapa tuon Haapajärven suomilla mahdollisuuksilla.Ajatellaanpa, vaikkapa tasokas ruokaravintola rannalla tai jopa osittain veden päällä.Ja mitä kaikkea muuta sinne vois!
Onko kukaan liikemies-yrittäjä tullut moista koskaan ajatelluksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu