Jos joku

leipoisi sinulle sydämenmuotoisen piparin ja laittaisi sen sinulle kirjekuoressa postiin, ilahtuisitko? Haluaisitko saada jatkossakin postia?
111727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nimettömät sydänpiparit on ilkeitä. Haluan kyllä jatkossakin saada nimellistä piparia, se selvä. ;)

Äänestä

että tykkäisinkö, jos joku laittais mulle sydämenmuotoisen piparin postissa tulemaan :D No totta vie tykkäisin!! Onkohan vielä olemassa sellaisia ihmisiä, jotka oikeasti niin tekisivät?! ;)

Äänestä

pipari kelpaa aina, olkoon nimellä tai iliman.

Äänestä

ilahtuisin suunnattomasti, voitais vaikka vaihtaa reseptejä tai jotain muuta kivaa.

Äänestä
  • vaikka syödä yhdessä sitä piparitaikinaakin..Tekisin sulle oikein hyvän taikinan. (Ainakin mun reseptini ovat salaisia.:)) Mut ei yök niitä valmiita, ei ole hyviä raakana.Laita mulle meiliä, haluatko taikinaa vai sydän-, kuu-, tähti-, poika- vai tyttöpipareita. (Tähdistä palaa tosin sakarat helposti.)

    Äänestä

  • ei enkelipipareita kirjoitti:

    vaikka syödä yhdessä sitä piparitaikinaakin..Tekisin sulle oikein hyvän taikinan. (Ainakin mun reseptini ovat salaisia.:)) Mut ei yök niitä valmiita, ei ole hyviä raakana.Laita mulle meiliä, haluatko taikinaa vai sydän-, kuu-, tähti-, poika- vai tyttöpipareita. (Tähdistä palaa tosin sakarat helposti.)

    sormenpäällä ei haittaa vaikka jauhoja pikkasen jäis suupieliin, nuolaisisin ne kyllä pois.

    ikkunapiparit, niissä missä on kaksi sydäntä sisäkkäin, näteimpiä, osakkos tehdä?

    Äänestä

niin voi hitsi... :) Posti kelpaisi ilman pipariakin

Äänestä
  • tuo olisi aivan ihana lahja!=) mutta vielä tuhat
    kertaa parempi lahja olisi iso paketti, josta löytäisin sinut;)

    Äänestä

  • neitonen pieni(?) ja pippur... kirjoitti:

    tuo olisi aivan ihana lahja!=) mutta vielä tuhat
    kertaa parempi lahja olisi iso paketti, josta löytäisin sinut;)

    Postita ittesi ja kirjoita päälle "sisältää lihaa".
    Tule sulatettuna!
    Minä tiedän mitä antaisin sinulle lahjaksi:):)...

    Äänestä

  • Provomies kirjoitti:

    Postita ittesi ja kirjoita päälle "sisältää lihaa".
    Tule sulatettuna!
    Minä tiedän mitä antaisin sinulle lahjaksi:):)...

    herralle siis paketti 60 kilosta"sulanutta lihaa" lahjaksi, mitäköhän ihmettä sie sillä tekisit ja mitä mulle lahjaksi antaisit?;) sen kun tietäis.. =D

    Äänestä

Mutta miks annat toisen koskettaa sua sinne...?

Ethän sä tiedä edes mun osoitetta, joten turhaan odottelen:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinuun ihastunut :) kirjoitti:

leipoisi sinulle sydämenmuotoisen piparin ja laittaisi sen sinulle kirjekuoressa postiin, ilahtuisitko? Haluaisitko saada jatkossakin postia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu