Dogin

liikumisesta...

Teettekö koirienne kanssa AIVAN jokaikinen päivä pitkiä lenkkejä/annatte juosta vapaana??? Ja jos teette, niin minkähän pituisia/kestoisia?

2

565

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruuuuu

      En tee joka pv. pitkiä lenkkejä. Koirani käyvät 4 krt päivässä n. 15-20min. reippaita kävelylenkkejä. Pari krt viikossa päästän metsään juoksenaan n.30-60min. ja sillontällön teen pitkiä, parin tunnin lenkkejä.

      • joka päivä

        mutta joka päivä minimi lenkkeilylle on 1h, eli 6km meidän kävelytahdilla mutta pyrin että 2h tulis käveltyä mutta se toteutuu ehkä parina kertana viikossa. Ja yritän vähintään joka toinen päivä päästää vapaaksi metsään. Hyvin on ainakin meidän dogille tuo määrä liikuntaa riittänyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3463
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2074
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1789
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1557
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1528
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1430
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1247
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1185
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1122
    Aihe