Ajattelin kertoa teille myös migreeni-ihmiset, että oikeasti käyttäkää magnesiumia migreeniin jos ette vielä ole kokeilleet ottaa säännöllisesti magnesiumia. Minulla on yleensä pari kertaa kuussa migreeni, aloin n.3kk sitten ottamaan magnesiumia joka päivä poretabletti muodossa (en tiedä onko niin eroa, mutta imeytyy paremmin) eikä kertaakaan ole tullut kohtausta. Tai no, yhden kerran, lepäsin puoli tuntia ja oli kokonaan ohitse. Aivan ihanaa! Apu löytynyt
Magnesium tehokas
9
4993
Vastaukset
- kokeilin ja
jatkoin noin pari kuukautta. Ei auttanut! Tuntui, että paheni vain kohtaukset. Samoin kävi Omega-kapseleiden kanssa.
Mä kyllä saan kalasta aina kohtauksen, joten se selittänee tuon Omegan.
Syytä en keksi, miksi magnesium pahensi.
Kun lopetin sen, kohtaukset tulivat entisillä taajuuksilla.
Ikävää, tosi ikävää...- toisilla ei
Näitä palstoja seuranneena sanon, että toisia magnesium on auttanut, mutta toisilla taas kohtaukset on pahentuneet. Miehelläni on migreeni ja kaikki luontaistuotekonstit (kuin myös neurologin estolääkkeet!) on hänellä vain pahentaneet kohtauksia. Ja pettymys on aina suuri!
- Anis
toisilla ei kirjoitti:
Näitä palstoja seuranneena sanon, että toisia magnesium on auttanut, mutta toisilla taas kohtaukset on pahentuneet. Miehelläni on migreeni ja kaikki luontaistuotekonstit (kuin myös neurologin estolääkkeet!) on hänellä vain pahentaneet kohtauksia. Ja pettymys on aina suuri!
..se on inhottavaa kun ei apua löydy. Itsekin kokeillut vaikka mitä, ja muut keinot eivät ole auttaneet, nyt vasta monen monen vuoden jälkeen helpotus löytyi. Hämmästyttää kyllä se, että tavallisessa tablettimuodossa magnesiumilla ei ole ollut vaikutusta niinkään. Juotava nähtävästi imeytyy todella paremmin. Toivottavasti kaikille löytyisi se oma "auttava aine" tai hoito.
- että...
toisilla ei kirjoitti:
Näitä palstoja seuranneena sanon, että toisia magnesium on auttanut, mutta toisilla taas kohtaukset on pahentuneet. Miehelläni on migreeni ja kaikki luontaistuotekonstit (kuin myös neurologin estolääkkeet!) on hänellä vain pahentaneet kohtauksia. Ja pettymys on aina suuri!
ihmiset luulevat vielä nykyaikana että luontaistuotteet olisivat jotenkin terveellisempiä kun koulu lääkkeet. Minulla on ystävä joka on hyvä asiakas luontaistuote kaupassa jo 20 vuotta ja saanut niistä lääkkeistä maksaarvot korkealle, sitten hän meni lääkärille ja sai oikeat lääkkeet niin jo tuli parannus, niin että moninaiset on konstit.
- tehokas...
apu migreeniin on Pro Balance -tabletit, ainakin vaihdevuosi-ikää lähestyville, kannattaa kokeilla. Tehon alkaa huomata noin viikon päästä. Omakohtaista kokemusta on siten, että kaikenlaiset päänsäryt ovat pysyneet poissa jo 6 viikkoa. Aikaisemmin aurallisia kohtauksia oli 2 kertaa viikossa. Magnesiumista ei ole kokemusta.
- PARANTAA..
Kun oikein kovasti uskoo että jokin auttaa niin kyllä auttaakin, minulla vaan ei ole sitä kykyä. Yksi kaveri hommasi magneetti pohjalliset kenkiinsä kalliilla hinnalla ja sanoi että kyllä oli vähän helpompaa. Minun mieheni mittasi magneetti määrän ja viisari ei heilahtanut edes että häntä oli petetty, mutta kun hän uskoi niihin niin tykkäsi itse että hän voi paremmin.
- Anonyymi
Lääkäri sanoi mulle että pitää olla nimenomaan magnesiumsitraattia jotta imeytyy. Muuten ei kuulemma auta ja pitää ottaa tupla annos.
- Anonyymi
Luontaistuotteilla ja vitamiineilla on ns. plasebo-vaikutus. Eli, kun oikein uskoo, niin se hetken "auttaa"., mutta todellisuudessa kyseisellä aineella oikeasti - ei merkitystä!
- Anonyymi
Riippuu ihan tuotteista ja pitoisuuksista, esimerkiksi Solgarin ja Skipin laadukkaat vahvat vitamiinit toimii paljon paremmin kuin marketin ja verkostomarkkinoinnin vitamiinit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082545
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411701Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431315Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2971151Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3221129Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen231073Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571063- 55946
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H12885Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21853