emmanuelle-elokuvien päätähteä etsitään Suomesta ja elokuva uusi nimi huhujen mukaan on Emmänyanna
Emmanuelle
9
879
Vastaukset
- *sniiffi*
Sillä oon vähä Emmanuelle!
- McPhesto
Heh onpas tuokin "klassikko" tullut nuorena katsottua. Pidin paljon varsinkin siitä lentokone kohtauksesta, kun E oli matkalla muistaakseni kaukoitään jonkun luo. Yöllä E alkoi rakastelemaan tuntemattoman miehen kanssa siinä istuimella ;)
Täytyy sanoa, että erotiikan saralla elokuva on niitä parhaimpia ja hyvällä maualla tehty. - jomppa
Emmanuellen yksi perusideahan oli se, että E.kuoriutuu ikäänkuin omenasta. Mutta koska suomalaisten naisten kropanmuoto on lähempänä päärynää, pitänee tämä perusidea muuttaa, jos uusi E.tosiaan on joku suomalaistyttö (mikä sinänsä olisi ihan toivottavaa).
- niinpä...
Joo, mutta voishan sitä appelsiiniäkin koittaa...
- Sylvia
Alkuperäinen E.eli Sylvia Kristelkin löytyy täältä:
http://www.celebritymoviearchive.com/tour/- sylvia
Täältäkin saa mallia, miltä Emmanuelle näyttää:
http://www.archivodefamosas.com/ficha_famosas.php?id_famosa=691
- Anonyymi
70-l emmanuellet on helmiä.. 1984 EMMANUELLE NO JAA MEININKIÄ
- Anonyymi
"Emmänyanna" No siinä tapauksessa ehdokkaita lienee satoja tuhansia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803